Антифосфоліпідна панель (антикардіоліпінові αCL IgG/IgM, антифосфатидилсеринові αPS IgG/IgM, антифосфатидилетаноламінові αPE IgG/IgM, антитіла до одноланцюгової ДНК, антитіла до дволанцюгової ДНК)

Код: 4604

Час виконання: 7 роб.дн.

Ціна у Київ

750,00 грн

Опис аналізу:

Антифосфоліпідні антитіла IgG - лабораторне дослідження, що застосовується для перевірки крові на наявність антифосфоліпідних аутоантитіл класу IgG. Ці імуноглобуліни спрямовані проти фосфоліпідів - органічних сполук, необхідних людському організму.

- антикардіоліпінові αCL IgG/IgM,

- антифосфатидилсеринові αPS IgG/IgM,

- антифосфатидилетаноламінові αPE IgG/IgM,

- антитіла до одно ланцюгової ДНК,

- антитіла до дволанцюгової ДНК.

Фосфоліпіди відіграють важливу роль в процесі згортання крові, хоча механізм їх впливу досі не встановлено. Також вони є компонентами клітинної мембрани, надаючи їй необхідну пластичність. Крім того, фосфоліпіди беруть участь у транспортуванні жирних кислот і жирів; є свого роду «розчинником» для холестерину, який у звичайній воді не розчиняється.

Антитіла, які внаслідок аутоімунної реакції починають вироблятися організмом проти власних фосфоліпідів, призводять розвитку антифосфоліпідного синдрому (АФС або синдром Х'юза - Стовіна). АФС може бути первинним (розвивається сам по собі) або вторинним (з'являється внаслідок іншого аутоімунного захворювання, наприклад, системного червоного вовчаку).

Внаслідок розвитку антифосфоліпідного синдрому у пацієнтів знижується концентрація тромбоцитів у крові (тромбоцитопенія) і наростає ймовірність тромбозів, інфаркту міокарда, інсульту і шкірних патологій. У жінок з АФС збільшується ризик викиднів, часто спостерігається звичне невиношування вагітності.

Вищеописані патології розвиваються внаслідок того, що фосфоліпіди, що містяться в ендотелії (внутрішній вистилці) кровоносних судин, атакуються антифосфоліпідними антитілами, що і призводить до порушень згортання крові.

Покази до призначення

Дослідження може бути призначене ревматологом, гінекологом або гематологом, а показами до нього є:

  • повторювана втрата плоду під час другого або третього триместру вагітності;
  • прояви тромботичної мікроангіопатії (набряк кінцівок, болі в них, задишка, головний біль);
  • тромбоцитопенія;
  • тривалий час утворення тромбопластину.

Інтерпретація результатів

Важливо розуміти, що виявлення антифосфоліпідних антитіл (особливо, одноразове) не обов'язково означає присутність антифосфоліпідного синдрому - цей діагноз ставиться тільки на підставі комплексного обстеження.

Концентрація антифосфоліпідних антитіл вимірюється в одиницях на мілілітр (Од/мл, U/ml) і за показника 0,8 Од/мл і менше аналіз є негативним. За 0,8-1,2 Од/мл результат сумнівний, а за 1,2 Од/мл і більше - позитивний.

Негативний результат означає, що конкретний вид антифосфоліпідних аутоантитіл відсутній в крові пацієнта. Сумнівний результат вимагає повторної здачі аналізу через якийсь час.

Позитивний результат означає, що антитіла в крові пацієнта присутні і потрібні додаткові обстеження для виключення діагнозу «антифосфоліпідний синдром». Позитивний аналіз можливий не тільки за АФС, але і за системного червоного вовчаку, інфекцій, онкологічних патологій, прийому медичних препаратів. Незначне підвищення антифосфоліпідних антитіл є віковим явищем.

Підготовка до обстеження: спеціальна підготовка не потрібна; в разі прийому антикоагулянтів, за погодженням з лікарем, потрібно виключити їх прийом за 5 днів до забору крові.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА.

Термін проведення: 3 робочих дні.