Аутоантитіла IgG до нуклеарних антигенів (ANA Hep Screen)

Код: 4603

Час виконання: 2 раб.дн.

Ціна у Київ

470,00 грн

Опис аналізу:

Аутоантитіла IgG до нуклеарних антигенів (ANA Hep Screen) - лабораторний аналіз, метою якого є визначення в крові пацієнта групи антитіл, спрямованих проти компонентів ядер власних клітин. Синтез антинуклеарних антитіл запускається під час аутоімунних захворювань, а зміна кількості антитіл в крові дозволяє контролювати їх перебіг і ефективність терапії.

Аналіз на антинуклеарні антитіла є скринінговим для пацієнтів, що скаржаться на тривалу лихоманку без очевидної причини, слабкість, висипання і проблеми з суглобами - основні ознаки аутоімунного процесу. Поява антинуклеарних антитіл найбільш характерна для хворих на системний червоний вовчак - вони проявляються практично у всіх пацієнтів (приблизно у 98% хворих з СЧВ позитивний тест на антитіла до ядерних антигенів).

Антинуклеарні антитіла можуть з'являтися і у цілком здорових людей - аналіз позитивний приблизно у 3-5%. Причому, чим старші пацієнти, тим вище ймовірність їх наявності - у пацієнтів старше 65 років ANA у високому титрі вже у 10-30%.

Якщо присутність антинуклеарних антитіл, не обов'язково означає наявність аутоімунного захворювання, то їх відсутність теж не гарантує того, що у людини немає аутоімунних хвороб (у 2% пацієнтів на системний червоний вовчак ANA так і не з'являються). З цієї причини результати тесту на антинуклеарні антитіла завжди уточнюються і доповнюються шляхом проведення тестів на більш специфічні показники.

Покази до призначення

Лабораторне дослідження, яке визначає наявність IgG до нуклеарних антигенів призначається ревматологами, можливе призначення терапевтами, педіатрами, нефрологами або дерматологами. Показами до призначення служать:

  • симптоми аутоімунного процесу (біль в суглобах, слабкість і швидка стомлюваність, лихоманка, висип);
  • підозра на системний червоний вовчак, первинний біліарний цироз, артрит, перикардит, хвороби нирок, епілепсію, пневмоніт, аутоімунний панкреатит;
  • регулярне (кожні півроку) обстеження для пацієнтів, яким діагностовано системний червоний вовчак, для контролю ефективності та прогнозу успішності терапії;
  • прийом препаратів, здатних спровокувати розвиток медикаментозного вовчаку (припиняється після відміни препаратів, які спровокували синдром).

Інтерпретація результатів

Рівень аутоантитіл IgG до нуклеарних антигенів вимірюється в одиницях (Од, U), і якщо отриманий результат менше 0,8 одиниць, то аналіз негативний. Якщо в межах 0,8-1,2 одиниць - слабопозитивний, при значенні більше 1,2 Од - позитивний.

Негативний результат є нормою - він характерний для більшості здорових людей. Слабопозитивний результат сумнівний і вимагає повторної діагностики. Позитивний результат можливий за таких хвороб: системного червоного вовчаку, аутоімунних уражень щитоподібної залози, аутоімунного панкреатиту, поліміозиту, аутоімунного гепатиту, міастенії, синдромів Шегрена і Рейно, ревматоїдного артриту і системної склеродермії.

Підвищення рівня ANA можливо при прийомі препаратів літію, бета-блокаторів, фенітоїну, пропафенону та інших.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

 Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Термін проведення: 3 робочих дні.