Антистрептолізин-О (АСЛ-О), якісне визначення

Код: 1040

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

110,00 грн

Опис аналізу:

Антистрептолізин-О (АСЛ-О) - аналіз, що дозволяє перевірити, чи є в організмі пацієнта антитіла, які протидіють стрептолізину-О - токсичному ферменту, що виробляється стрептококами групи А. Їх наявність вказує на те, що пацієнт переніс стрептококову інфекцію в найближчі півроку-рік.

Стрептокок групи А здатний викликати скарлатину, стрептококовий фарингіт, ангіну або ураження шкіри. У кожному з цих випадків інфекція, зазвичай, має характерні симптоми, розпізнається і усувається за допомогою антибіотиків. Однак, в разі атипового перебігу або неефективного лікування зростає ризик розвитку ускладнень: гломерулонефриту (ураження клубочків нирок) або ревматичної лихоманки. Ускладнення зазвичай вражають дітей, які перенесли скарлатину або стрептококову ангіну.

Для ревматичної лихоманки характерні наступні симптоми:

  • підйом температури;
  • почервоніння і припухлість шкіри навколо суглобів;
  • болі в області серця;
  • стомлюваність;
  • задишка.

Ревматична лихоманка небезпечна розвитком вад серця в майбутньому.

Гломерулонефрит проявляється підвищенням температури, болями в попереку, зменшенням кількості сечі і її почервонінням. Якщо його не лікувати, розвивається ниркова недостатність і підвищується артеріальний тиск.

Дослідження на антістрептолізин-О дозволяють встановити, чи спровоковані ці стани недавно перенесеною стрептококовою інфекцією. Аналіз показовий, тільки в тому випадку, якщо з моменту зараження пройшло від тижня (початок вироблення антитіл) до 6-12 місяців (за цей термін антитіла виводяться з організму). Максимальний рівень антистрептолізину-О спостерігається через 3-6 тижнів після інфікування.

Покази до призначення

Аналіз може бути призначений терапевтом, педіатром, ЛОРом або інфекціоністом, при наступних показах:

  • діагностика причин ревматичної лихоманки або гломерулонефриту (для виключення або підтвердження ролі стрептококів групи А);
  • оцінка ефективності лікування ускладнень стрептококової інфекції (з одужанням пацієнта рівень АСЛ-О знижується).

Значення результатів

Рівень АСЛ-О вимірюється в міжнародних одиницях на мілілітр (МО/мл, IU/ml). У тому випадку, якщо концентрація антитіл нижче 200 МО/мл аналіз є негативним. Це означає, що з високим ступенем ймовірності пацієнт не переносив найближчим часом стрептококової інфекції, а ревматична лихоманка або гломерулонефрит викликані іншими причинами. Щоб в цьому переконатися, через півтора-два тижні зазвичай проводиться повторне дослідження.

Якщо значення результат вище 200 МО/мл - симптоми захворювань є ускладненням недавно перенесеної стрептококової інфекції. Крім того, зростання АСЛ-О можливе при реактивному артриті. Зниження титру антитіл до стрептолізину-О вказує на одужання пацієнта.

Підготовка до дослідження: за півгодини до забору крові потрібно виключити фізичні навантаження, стреси, а також не курити.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: біохімічний.

Термін проведення: 1 робочий день.