Антифосфоліпідні антитіла IgМ

Код: 4606

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

350,00 грн

Опис аналізу:

Антифосфоліпідні антитіла IgM - тип імуноглобулінів (антитіл), що виробляються імунною системою проти фосфоліпідів - життєво важливих для людського організму сполук. Синтез цих антитіл здійснюється внаслідок аутоімунних процесів і може привести до розвитку антифосфоліпідного синдрому.

Фосфоліпіди виконують в організмі ряд важливих функцій: забезпечують пластичність клітинних мембран, розчиняють і транспортують жирні кислоти та жири (включаючи холестерин, нерозчинний у воді), включені в процес згортання крові (точний механізм їх впливу наразі не встановлено).

Аутоантитіла, що виробляються організмом проти фосфоліпідів, часто відзначаються за аутоімунного захворювання - антифосфоліпідного синдрому (АФС або синдром Х'юза - Стовіна). Цей комплекс симптомів може розвиватися як на тлі інших аутоімунних процесів (наприклад, системного червоного вовчаку), так і цілком самостійно (первинний АФС).

Діагностований антифосфоліпідний синдром у жінок призводить до підвищеного ризику викиднів у першому та другому триместрах або ранніх пологів у третьому. Крім того, у пацієнтів з таким з таким діагнозом можлива тромбоцитопенія (знижений рівень тромбоцитів у крові), підвищений ризик тромбозів, інфаркту міокарда, інсульту і шкірних патологій.

Ці стани розвиваються через те, що антифосфоліпідні антитіла атакують фосфоліпіди, що входять до складу ендотелію (внутрішнього покриття судин), порушуючи процеси згортання крові.

Покази до призначення

Аналіз може призначити ревматолог, гінеколог або гематолог при наступних показах:

  • звична невиношуваність вагітності;
  • симптоми тромботичної мікроангіопатії (набряки та біль у кінцівках, задишка, головний біль);
  • тромбоцитопенія;
  • значний час утворення тромбопластину.

Значення результатів

Важливо розуміти, що позитивний аналіз на наявність антифосфоліпідних антитіл (особливо, одноразовий) зовсім не означає наявності антифосфоліпідного синдрому - цей діагноз можливо встановити тільки за підсумками комплексної діагностики.

Рівень антифосфоліпідних аутоантитіл вимірюється в одиницях на мілілітр (Од/мл, U/ml). Результат аналізу негативний, якщо концентрація антитіл 0,8 Од/мл і менше; сумнівний - при 0,8-1,2 Од/мл, і позитивний - при 1,2 Од/мл і більше.

При негативному результаті антифосфоліпідні антитіла IgM в крові пацієнта не виявляються. При сумнівному - потрібна повторна здача крові через деякий час.

Позитивний результат - антитіла в крові пацієнта є, а тому необхідна додаткова діагностика для підтвердження діагнозу «антифосфоліпідний синдром». Це потрібно через те, що позитивний результат також можливий у пацієнтів з системним червоним вовчаком, інфекціями, онкологічними патологіями, а також в тих, хто приймає ряд лікарських засобів. Незначне зростання титру антифосфоліпідних антитіл можливе у пацієнтів старшого віку.

Підготовка до обстеження: в спеціальній підготовці немає необхідності, лише за прийому антикоагулянтів потрібно відмовитися від їх прийому за 5 днів до здачі крові (тільки за попереднім погодженням з лікарем).

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Термін проведення: 3 робочих дні.