Антитіла до тиреоглобуліну (АTG)

Код: 3602

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Антитіла до тиреоглобуліну - група імуноглобулінів, здатна порушити нормальне вироблення гормонів щитоподібною залозою. У призначенні на аналіз можуть бути прописані різні назви осбтеження: ATG, АТТГ, антиТГ - йдеться про одне й те ж дослідження, просто склалося кілька традицій скорочення назви аналізу.

Щитоподібна залоза синтезує два дуже важливих для організму гормону - Т3 і Т4, кожен з яких синтезується в залозі з тиреоглобуліну. Останній також виробляється тільки щитоподібною залозою, і в процесі його трансформації в гормони, невелика кількість тиреоглубуліну потрапляє в кров. З, на даний момент, не з'ясованих причин, захисні сили організму можуть почати атакувати тиреоглобулін, виробляючи проти нього антитіла.

Антитіла до тиреоглобуліну, борючись з ним, провокують запалення щитоподібної залози, і порушують вироблення гормонів, стимулюючи або пригнічуючи роботу органу. У першому випадку розвивається гіпертиреоз (посилений синтез гормонів), у другому - гіпотиреоз (брак тиреоїдних гормонів).

АТТГ, найімовірніше, провокують офтальмопатію (ураження ока і м'яких тканин орбіти), взаємодіючи зі сполучною тканиною в очних м'язах і очниці.

Покази до призначення АТТГ

Обстеження важливо, в першу чергу, для ендокринологів, але також може призначатися терапевтом, педіатром, гінекологом, хірургом, онкологом, ревматологом або гематологом.

Показом до призначення в ендокринології служить:

 • аутоімунний тиреоїдит (тиреоїдит Хашимото);
 • дифузний токсичний зоб (Базедова хвороба);
 • нетоксичний вузловий зоб;
 • цукровий діабет I типу;
 • гранулематозний тиреоїдит та ін.

Приводом для призначення аналізу онкологом може бути підозра на рак щитоподібної залози.

У гематології аналіз призначається, якщо лікар підозрює:

 • перніціозну анемію;
 • аутоімунну гемолітичну анемію.

Ревматологом обстеження на АТТГ може бути призначено при підозрі на:

 • системний червоний вовчак;
 • ревматоїдний артрит.

У гінекології основними показами є:

 • підозра на порушення репродуктивної функції через наявність АТТГ;
 • симптоми хвороб щитоподібної залози у вагітної;
 • згадування про хвороби щитоподібної залози в анамнезі вагітної.

Терапевт або педіатр може призначити обстеження за наявності симптомів дисфункції щитоподібної залози: втраті ваги, тахікардії, стомлюваності, зміні розмірів і структури органу.

Норма АТТГ в крові

Нормальним рівнем антитіл до тиреоглобуліну в крові є менш 40 IU/ml (МО/мл, міжнародних одиниць на мілілітр). Перевищення цього рівня говорить про наявність одного з перерахованих вище захворювань. Дещо підвищений рівень АТТГ в крові може бути у здорових жінок, що приймають комбіновані оральні контрацептиви, а також у жінок похилого віку.

Підготовка до обстеження: в спеціальних заходах необхідності немає, бажано тільки не курити півгодини перед взяттям крові на аналіз.

Матеріал для обстеження: кров з вени.

Метод дослідження: імунохемілюмінесцентний аналіз (ІХЛА).

Терміни готовності: 1 робочий день.