Авідність антитіл IgG до капсидного антигену вірусу Епштейна-Барр

Код: 3450

Час виконання: 6 роб.дн.

Ціна у Київ

350,00 грн

Опис аналізу:

Авідність антитіл IgG до капсидного антигену вірусу Епштейна-Барр - лабораторний аналіз, одне з досліджень, що призначаються для діагностики хвороб, викликаних вірусом герпесу четвертого типу. Цей тест дозволяє уточнити, як довго людина інфікована вірусом.

Вірус герпесу четвертого типу, який часто називають вірусом Епштейна-Барр за прізвищами його першовідкривачів - одна з найпоширеніших інфекцій людини. Патоген зустрічається так часто, що більшість з нас заражається ще в дитинстві або в підлітковому віці. Одного разу потрапивши в організм, вірус залишається там, зберігаючи можливість до повторної активації.

За нормального стану імунітету хвороба перебігає в прихованій формі або ж з незначними симптомами, схожими на ГРВІ. У разі ослабленого імунітету розвиваються симптоми інфекційного мононуклеозу: збільшуються лімфовузли, піднімається температура, на УЗД відзначається збільшення розмірів печінки і селезінки. Хвороба може розвиватися і за нормального імунітету - такий перебіг характерний за первинного зараження вірусом вже в дорослому віці.

Інфікування вірусом герпесу 4 типу підвищує ризик розвитку раку лімфатичної системи (лімфома Беркітта) і раку носоглотки (назофарингіальна карцинома).

Для захисту від вірусу, організм виробляє антитіла, які допомагають нейтралізувати вірус, зв'язуючись з ним. Антитіла можуть бути тимчасовими, що виробляються тільки в гострий період хвороби (IgM, антитіла класу М) і тими, які циркулюють в крові постійно (IgG, антитіла класу G). Наш організм виробляє цілий комплекс антигенів проти вірусу Епштейна-Барр: EA (ранні антигени), VCA (капсидний антиген - білок оболонки вірусу), ENBA (ядерний антиген) та ін.

Авідність антитіл - це характеристика того, наскільки міцно антитіла IgG зв'язуються з антигенами. Спочатку для антитіл, що виробляються організмом, характерна низька авідність, яка з часом наростає. З часом для переважної більшості антитіл характерною стає висока авідність. Тобто, чим вища авідності - тим більший пройшов період часу з моменту зараження.

Покази до призначення

Дослідження може призначити сімейний лікар (терапевт, педіатр), інфекціоніст, онколог, ЛОР та інші фахівці. Аналіз дозволяє лікарю:

  • відрізнити первинне зараження вірусом Епштейна-Барр від загострення інфекції;
  • підтвердити інфікування;
  • відрізнити інфекційний мононуклеоз від інших захворювань, для яких характерне виражене збільшення лімфовузлів.

Як правило, дослідження авідності антитіл IgG до капсидного антигену вірусу Епштейна-Барр призначається пацієнтам з уже підтвердженим іншими аналізами діагнозом.

Значення результатів

Отриманий результат надається у вигляді процентного індексу авідності. Можливі такі значення:

  • менше 60% - низька авідність антитіл IgG до капсидного антигену вірусу герпесу 4 типу;
  • 60-70% - середня авідність;
  • більше 70% - висока авідність.

Низька авідність означає, що пацієнт заражений відносно недавно - менше 3-4 місяців. Висока авідність антитіл вказує на загострення застарілої інфекції, яка перебувала в організмі в прихованій формі. Сумнівний результат вимагає перездачі аналізу через 10-14 днів.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 3 робочих дні.