Авідність антитіл IgG до вірусу герпесу 2 типу

Код: 3124

Час виконання: 6 роб.дн.

Ціна у Київ

320,00 грн

Опис аналізу:

 

 

Авідність антитіл IgG до вірусу герпесу 2 типу - лабораторний аналіз, що допомагає лікареві зрозуміти, як давно пацієнт інфікований вірусом герпесу другого типу.

Вірус простого герпесу (HSV - Herpes Simplex Virus) II типу викликає ті ж симптоми, що і герпес першого типу - утворення болісних бульбашок і виражене відчуття печіння. Єдина відмінність в тому, що симптоми найчастіше розвиваються не на губах і прилеглій зоні, а в області статевих органів. Тому герпес другого типу часто називають генітальним герпесом.

Проникнувши в організм, вірус простого герпесу залишається з носієм довічно - інфекція просто переходить в приховану фазу, активуючись за ослаблення захисних сил організму. Для боротьби з герпесом організм виробляє антитіла, які зв'язуються з вірусом і нейтралізують його. У діагностиці герпесу значимі два типи антитіл:

  • IgM - тимчасові антитіла, які першими вступають в боротьбу з вірусом;
  • IgG - постійні антитіла, що підтримують тривалий (у випадку герпесу - довічний) імунітет.

Здатність антитіл зв'язуватися з вірусом називається авідніістю, а чим вона вища - тим міцніше зв'язок «вірус-антитіло». В діагностиці герпетичної інфекції важлива авідність антитіл IgG - з цим показником простіше зрозуміти, чим викликані симптоми герпесу: недавнім зараженням або повторної активацією давньої інфекції. Чим вище індекс авідності у IgG - тим більша ймовірність того, що маємо справу з загостренням інфекції.

Покази до призначення
Аналіз може бути призначений декількома фахівцями: гінекологом, урологом, дерматологом, інфекціоністом, сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Показом може служити:

  • необхідність уточнення результатів попередніх обстежень (наприклад, аналізу на антитіла до вірусу простого герпесу);
  • планування вагітності - герпес є однією з особливо небезпечних для плоду інфекцій (так звані, TORCH-інфекції);
  • перевірка факту недавнього інфікування герпесом.

Значення результатів
За результатами аналізу формується індекс авідності - вказується процентне співвідношення антитіл IgG з високою і низькою авідністю. Можливі результати:

  • <40% - низька авідність антитіл IgG до вірусу герпесу другого типу;
  • 40-50% - середня авідність;
  • > 50% - висока авідність антитіл.

Низька авідність IgG (особливо на тлі присутності IgM) вказує на високу ймовірність недавнього зараження герпесом другого типу. Висока авідність означає, що у пацієнта активізувалася прихована інфекція. Результати із середньою авідністю вимагають подальшої діагностики.
Важливо розуміти, що отримані результати вимагають обов'язкової інтерпретації лікарем, який врахує результати інших обстежень, стан пацієнта і його анамнез (історію хвороби).

 

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний).

Термін проведення: 2 робочих дні.