Авідність антитіл IgG до вірусу краснухи (Rubella IgG)

Код: 3125

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

400,00 грн

Опис аналізу:

Авідність антитіл IgG до вірусу краснухи (Rubella IgG) - аналіз, що застосовується для уточнення часу, що пройшов з моменту зараження краснухою. Це одне з найпоширеніших інфекційних вірусних захворювань, перше «знайомство» з яким відбувається ще в дитинстві. Тому краснуха традиційно вважається «дитячою» інфекцією.

Хвороба проявляється підйомом температури, збільшенням лімфатичних вузлів, можливий нежить і біль у горлі. Протягом перших 3 днів краснухи з'являється дрібна висипка, що поширюється по всьому тілу, починаючи від обличчя або шиї. Зараження в дорослому віці провокує більш виражені симптоми і частіше супроводжується ускладненнями (запальними процесами в легенях, головному мозку і мозкових оболонках). Особливо небезпечне зараження для жінок на ранніх термінах вагітності – краснуха відноситься до TORCH-інфекцій, що мають негативний вплив на майбутню дитину.

Захисна реакція організму включає вироблення антитіл, які зв'язуються з вірусом для його нейтралізації. Антитіла можуть бути двох класів:

  • IgM - тимчасово виробляються в гострій фазі захворювання;
  • IgG - починають вироблятися через півмісяця - місяць з моменту зараження і забезпечують довгостроковий захист.

Антитіла IgG довічно визначаються в крові людини, яка перехворіла на краснуху, і можуть відрізнятися міцністю зв'язку, яку вони формують з вірусом - ця характеристика називається авідністю. У синтезі IgG до краснухи в перші три - чотири місяці домінують антитіла з низькою авідністю, поступово змінюючись високоавідними антитілами. Оцінюючи авідність, можна уточнити часові рамки інфікування краснухою.

Покази до призначення

Лабораторне дослідження може стати в нагоді широкому колу фахівців: від інфекціоніста, педіатра і неонатолога, до гінеколога, ЛОРа та терапевта. Показами є:

  • сумнівні результати аналізу на IgG і IgM до краснухи;
  • необхідність відрізнити первинне зараження від повторного;
  • планування вагітності;
  • контакт вагітної жінки з людиною, якій поставлено діагноз «краснуха»;
  • симптоми краснухи у вагітної та ін.

Значення результатів

Дані тесту відображаються у вигляді індексу, значення якого відносяться до трьох діапазонів:

  • за індексу менше 30% відзначається низька авідність;
  • за 30-40% - середня авідність;
  • за більш, ніж 40% - висока авідність.

Низька авідність антитіл означає, що пацієнт заразився краснухою не більше, ніж 3-4 місяці тому. Висока авідність вказує на більш тривалі терміни з моменту інфікування. Результати аналізу можуть уточнювати іншими методами лабораторної діагностики краснухи.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імунохемофлюорисцентний.

Термін проведення: 2 робочих дні.