Авідність антитіл Toxoplasma gondii IgG

Код: 3121

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

560,00 грн

Опис аналізу:

Авідність антитіл Toxoplasma gondii IgG - це аналіз, що дозволяє уточнити скільки часу пройшло з того моменту, як пацієнт перехворів токсоплазмозом. Це важливо, перш за все, при плануванні вагітності.

Токсоплазма - це широко поширений мікроскопічний паразит, який потрапляючи в людський організм, провокує розвиток токсоплазмозу. Хвороба, при нормальному імунітеті, протікає практично непоміченою, проявляючись симптомами лише у людей з ослабленою імунною системою (аж до імунодефіциту).

Організм реагує на зараження вірусом виробленням антитіл, що нейтралізують його негативний вплив. Ці антитіла (Ig - імуноглобуліни) бувають двох класів: G і M. IgM синтезуються організмом на ранніх етапах інфікування, але їх концентрація дуже швидко падає в крові. IgG - імуноглобуліни, які свідчать про хронічну інфекцію, синтезуватися починають вже після IgМ, але залишаються в крові людини назавжди, забезпечуючи постійний захист від токсоплазми.

За антитілами IgG можливо приблизно визначити, скільки часу пройшло з часу зараження за допомогою визначення їх авідності. Це може бути необхідно, якщо аналіз на IgG позитивний, а на IgM - негативний (ясно, що пацієнтка хворіла токсоплазмозом, але неможливо зрозуміти, чи давно). Індекс авідності - кількість антитіл зі 100, які надійно зв'язуються з токсоплазмами.

Покази до аналізу на авідність антитіл IgG до токсоплазми

Основну небезпеку токсоплазма представляє для ще не народженої людини. Справа в тому, що токсоплазмоз є однією з TORCH-інфекцій, які об'єднує одна спільна риса: вони заважають нормальному перебігу вагітності і сприяють розвитку патологій у плоду.

Якщо під час вагітності жінка заражається токсоплазмозом, серед наслідків можуть бути викидень або передчасні пологи. На ранніх термінах виношування вірус негативно впливає на ембріон, провокуючи розвиток вроджених патологій центральної нервової системи (що призводять до розумової відсталості), проблеми із зором і слухом, ураження внутрішніх органів.

Якщо зараження відбувається на пізньому терміні вагітності, то перераховані вище патології можуть проявитися вже після народження - в перші роки життя.

Тому показник авідності важливий в першу чергу для гінекологів, яким важливо визначити, як давно хворіла токсоплазмозом пацієнтка.

Значення результатів

Якщо індекс авідності, отриманий в процесі обстеження становить понад 40 - це високий індекс, який свідчить про те, що зараження відбулося 4 і більше місяця тому, а у пацієнтки сформовано надійний захист від повторного зараження.

Індекс авідності менше 30 вважається низьким і вказує на те, що інфікування пройшло менше 3-х місяців назад. Значення в межах 30-40 - вказують на те, що в крові одночасно присутні антитіла обох типів, в таких випадках аналіз здається повторно.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал обстеження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Термін готовності результату: 2 робочих дні.