Авідність антитіл Цитомегаловірус IgG

Код: 3122

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

510,00 грн

Опис аналізу:

Авідність антитіл Цитомегаловирус IgG - це дослідження одного з класів антитіл (імуноглобулін G (igG)), які виробляються організмом у відповідь на зараження цитомегаловірусом. Цей аналіз дозволяє визначити, наскільки давно відбулося інфікування.

Цитомегаловірус відноситься до сімейства герпесвірусів, для якого після інфікування характерно перебування в організмі людини протягом всього її життя. Особливої проблеми це не становить для здорових людей - їх імунітет з легкістю пригнічує активність вірусу, змушуючи його перебувати в прихованій формі і не проявлятися симптомами.

Особам з ослабленим імунітетом вірус може докучати підвищенням температури, болем в горлі і лімфаденопатією (збільшенням лімфовузлів), причому, чим сильніша імуносупреія (ослаблення імунітету), тим яскравіше виражені симптоми. У разі тяжких імунодефіцитів не виключений навіть летальний результат.

Крім того, зараження цитомегаловірусом дуже небезпечно для вагітних, тому що первинна інфекція (коли вірус потрапляє в організм вагітної вперше) здатна спровокувати ураження печінки і селезінки, глухоту і мікроцефалію плода. Тому важливо знати, що вагітна жінка (або та, яка планує вагітність) не хворіла взагалі або хворіла досить давно, щоб це було безпечно для дитини.

На зараження організм реагує виробленням антитіл: імуноглобуліну M (IgM) і імуноглобуліну G (IgG). Перші відповідають за боротьбу з хворобою на гострій фазі, другі - забезпечують довгостроковий захист організму.

Наявність IgG говорить про те, що сформувався довготривалий імунітет, але незрозуміло як давно було зараження і чи можна вже зачати дитину. Для цього досліджується звідність антитіл - їх здатність зв'язувати білки вірусів, нейтралізуючи їх дію.

Покази до дослідження авідності IgG до цитомегаловірусу

Аналіз призначається гінекологами пацієнткам, які планують вагітність або вже вагітні, в комплексі обстежень на TORCH-інфекції - хвороби матері, особливо небезпечні для плода.

Значення результатів

Авідність розраховується, як кількість антитіл зі 100, які міцно зв'язалися з білками вірусу. Чим вище авідність - тим швидше відбувається процес нейтралізації вірусу. Авідність може бути:

  • низькою (30 і менше) - характерною для початкової стадії вироблення імуноглобуліну G, коли ще активні інші класи антитіл;
  • середньою (30-40);
  • високою (40 і більше) - яка поступово розвивається через кілька місяців після первинного інфікування.

Відповідно, низька авідність говорить про те, що зараження було недавно, а висока - що вже пройшло достатньо часу для формування потужної імунної відповіді.

Підготовка до обстеження: спеціальної підготовки не потрібно.

Матеріал дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін готовності: 2 робочих дня.