Бак дослідження на Streptococcus agalactiae (стрептококк групи В)

Код: 5030

Час виконання: 5 роб.дн.

Ціна у Київ

420,00 грн

Опис аналізу:

Бактеріологічне дослідження на Streptococcus agalactiae (стрептокок групи В) – лабораторний аналіз, що дозволяє встановити, чи заражена людина бета-гемолітичним стрептококом групи В.

Стрептококи - це цілий рід бактерій, здатних інфікувати людей та тварин. Частина з них є патогенними, провокуючи розвиток пневмонії та отитів (пневмокок), карієсу (Streptococcus mutans), скарлатини, бешихи шкіри (бешихи), інфекційного міокардиту та гострого ревматизму (бета-гемолітичний стрептокок). Деякі стрептококи нешкідливі для людини, але викликають хвороби у коней та великої рогатої худоби. А Streptococcus thermophilis навіть корисний – бере участь у виробництві швейцарських сирів.

Streptococcus agalactiae (бета-гемолітичний стрептокок групи В) є умовно-патогенним мікроорганізмом, його наявність в організмі не завжди супроводжується розвитком хвороби. За різними оцінками, від 40 до 50 відсотків здорових жінок інфіковані S. agalactiae, не відчуваючи жодних симптомів. У безсимптомних носіїв бактерія колонізує сечостатеву систему та нижній відділ кишечника. Тому стрептококи групи іноді навіть розглядають як комменсалів – мікроорганізми, присутність яких не завдає ні користі, ні шкоди.

У той же час S. agalactiae здатен нашкодити новонародженим, провокуючи у них розвиток менінгіту та сепсису. Зараження дитини відбувається під час пологів, коли вона проходить статевими шляхами матері. Більш раннє інфікування плоду під час вагітності підвищує ризик викидня.

Бактерія становить загрозу для людей похилого віку і для дорослих з ослабленим імунітетом. Прояви інфекції в такому випадку можуть бути різноманітні: запалення легень, ураження шкіри та м'яких тканин, симптоми з боку статевої та сечовивідної систем, остеомієліт, сепсис та ін.

Покази до призначення

Аналіз можуть призначити: акушер-гінеколог, неонатолог, уролог, сімейні лікарі (педіатри та терапевти). Основними показами є:

  • планування вагітності та підготовка до неї;
  • профілактичне дослідження на пізніх етапах вагітності (35-37 тижнів);
  • симптоми інфекційних захворювань бактеріальної природи у осіб старшого віку та людей з імунодефіцитом.

Значення результатів

Нормою є відсутність бактерії, у бланку результатів так і вказують – «S. agalactiae не виявлено». Позитивний результат вказує на те, що пацієнт інфікований бета-гемолітичним стрептококом групи В. При цьому у нього можуть бути симптоми інфекції або він може бути безсимптомним носієм.

Підготовка до обстеження

Чоловікам потрібно утриматися від сечовипускання протягом двох – трьох годин перед взяттям мазка. Жінкам здавати мазок потрібно до настання місячних або через два - три дні після їх закінчення, не спринцюватися, не використовувати свічки перед взяттям матеріалу.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок.

Метод дослідження: бактеріологічний.

Термін проведення: 5 робочих днів.