Мікоплазма і уреаплазма DUO, метод IST 2 (без чутливості до антибіотиків)

Код: 5001

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

350 грн

Опис аналізу:

Мікоплазма та уреаплазма DUO (без чутливості до антибіотиків) - лабораторний аналіз, що дозволяє визначити наявність умовно-патогенних мікроорганізмів Mycoplasma та Ureaplasma.

Умовна патогенність даних інфекцій полягає в тому, що вони можуть тривалий час бути частиною мікрофлори слизових оболонок статевих органів, нічим не проявляючи своєї присутності. Лише при порушенні рівноваги мікроорганізмів слизової в результаті різноманітних факторів (змін гормонального фону, прийому антибіотиків, розвитку інфекцій та пр.), вони починають проявляти свою хворобливу дію.

Так, урогенітальний мікоплазмоз рідко розвивається самостійно - у 80-90% випадків виявляються інші патологічні мікроорганізми. Мікоплазмоз небезпечний запальними захворюваннями органів малого тазу і сприяє безпліддю. Якщо жінка вагітна, активність мікоплазми здатна призвести до внутрішньоутробного інфікування плоду та викидню. Крім того, значно зростає ризик розвитку хромосомних патологій, менінгіту та сепсису новонароджених.

Уреаплазма здатна викликати уретрит і цистит. У чоловіків уреаплазмоз провокує простатит, орхіт, епідидиміт, погіршення якості сперми та безпліддя. Для жінок інфекція небезпечна ризиком вагініту, цервіциту, ендометриту, аднекситу, позаматковою вагітністю та безпліддям.

Основний шлях передачі мікоплазми та уреаплазми - статевий, але можлива передача від матері до дитини (під час пологів при проходженні дитини через заражені статеві шляхи або раніше - під час вагітності).

Біоматеріал, що відбирається для бактеріологічного дослідження на предмет мікоплазми та уреаплазми, розміщується в спеціальному стерильному контейнері з поживним середовищем. Якщо в зразку присутня мікоплазма або уреаплазма, то в умовах поживного середовища та відсутності стримуючих факторів, вона розпочне розмноження, організовуючи колонії.

Покази до призначення

Дослідження може бути призначене гінекологом, урологом, інфекціоністом або дерматовенерологом за наступних показів:

  • ознаки сповільненого запального процесу в сечостатевих шляхах;
  • підозра на мікоплазмову або уреаплазмову інфекцію;
  • планування вагітності (аналіз здають обидва партнера);
  • контроль ефективності лікування мікоплазми та уреаплазми;
  • скринінг пацієнтів, що часто змінюють статевих партнерів.

Інтерпретація результатів

Нормою є негативне значення, за якого мікоплазм і уреаплазм не виявлено. Позитивний аналіз означає, що мікоплазма або уреаплазма присутні в організмі пацієнта. Але діагноз «мікоплазмоз» або «уреаплазмоз» можливо припустити, якщо при позитивному тесті є ознаки запального процесу і відсутні інші хвороботворні мікроорганізми. При позитивному аналізі вказується кількість колонієутворюючих одиниць на мілілітр (КУО/мл).

Підготовка до обстеження

Жінки не здають аналіз під час менструації - тільки до її початку або за кілька днів після закінчення. Чоловікам перед забором біоматеріалу на аналіз потрібно не мочитися протягом двох-трьох годин.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок.

Метод дослідження: бактеріологічний.

Термін проведення дослідження: 3 робочих дні.