Мікоплазма і уреаплазма DUO, метод IST 2 (з чутливістю до антибіотиків)

Код: 5002

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

400,00 грн

Опис аналізу:

Мікоплазма і уреаплазма DUO (з чутливістю до антибіотиків) - лабораторне дослідження, яке використовується для визначення в зразках пацієнта представників умовно-патогенної мікрофлори - Mycoplasma і Ureaplasma.

Дані інфекції називаються умовно-патогенними тому, що вони здатні протягом тривалого часу бути присутніми серед інших мікроорганізмів слизових оболонок сечостатевої системи, не вчиняючи жодного негативного впливу. Однак, найменше порушення балансу мікрофлори слизової (зазвичай внаслідок гормональних змін, антибіотикотерапії або супутніх інфекцій) призводить до їх активізації та розвитку хвороби (мікоплазмозу або уреаплазмозу).

Урогенітальний мікоплазмоз провокує запальні процеси в органах малого тазу, може викликати безпліддя. Якщо мікоплазмоз розвивається у вагітної жінки, то можливе внутрішньоутробне інфікування плоду, небезпечне викиднем. За мікоплазмозу збільшується ймовірність хромосомних відхилень у плоду, а також менінгіту і сепсису новонароджених.

Уреаплазма, при відповідних для її розвитку умовах, може призвести до уретриту або циститу. Ускладненнями уреаплазмозу в чоловіків є: простатит, орхіт, епідидиміт, погіршення показників спермограми, аж до безпліддя. У жінок можливий розвиток вагініту, цервіциту, ендометриту, аднекситу і позаматкової вагітності, також не виключене безпліддя.

Мікоплазма і уреаплазма - інфекції, що передаються статевим шляхом, але не виключений вертикальний шлях передачі (при якому інфікована мати заражає дитину під час вагітності або в процесі пологів).

Зразки, відібрані для бактеріологічного дослідження на мікоплазму та уреаплазму, розміщуються в спеціальному стерильному контейнері з живильним середовищем. Якщо в біоматеріалі є мікоплазма або уреаплазма, то в штучно створених умовах вона почне розмножуватися.

Визначення чутливості до антибіотиків проводиться шляхом впливу на вирощені колонії за допомогою антибактеріальних препаратів (офлоксацину, доксицикліну, еритроміцину та ін.)

Покази до призначення

Аналіз зазвичай призначається акушер-гінекологом або урологом-андрологом, може бути призначений інфекціоністом або дерматовенерологом. Показами є:

  • симптоми запального процесу в сечостатевій системі;
  • підозра на мікоплазмоз або уреаплазмоз;
  • обстеження перед зачаттям дитини (здається обома партнерами);
  • оцінка ефективності лікування;
  • профілактичне обстеження (за частої зміни статевих партнерів).

Значення результатів

Негативне значення, за якого мікоплазма і уреаплазма не виявляються, - це норма. Якщо ж вони присутні в організмі пацієнта, то аналіз позитивний, але це не означає наявності мікоплазмозу або уреаплазмозу. Такі діагнози при позитивному результаті ставляться, тільки якщо виключена присутність збудників інших захворювань і є ознаки запального процесу. Кількість виявлених мікроорганізмів підраховується в колонієутворюючих одиницях на мілілітр (КУО/мл).

В результаті також вказується, до впливу яких антибіотиків у мікоплазми та уреаплазми вироблена резистентність (стійкість).

Підготовка до обстеження

Жінкам потрібно здавати біоматеріал до настання або через кілька днів після закінчення місячних. Чоловікам заборонено мочитися за 2-3 години до дослідження.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок.

Метод дослідження: бактеріологічний.

Термін проведення дослідження: 4 робочих дні.