Ренін активний пряма концентрація у плазмі (ПКР) (забір біоматеріалу до 15:00 за адресою: м.Київ, вул. Л.Мацієвича, 5/1; забір біоматеріалу здійснюється до 10:00, виключно в лабораторних центрах «МедЛаб»: м. Вінниця, вул. Маяковського, 141; м. Луцьк, вул. Відродження, 7; м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 6/81; м. Чернівці, вул. Чорноморська, 4 а; )

Код: 4111

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

990,00 грн

Опис аналізу:

Ренін активний, пряма концентрація в плазмі (ПКР) – лабораторний аналіз, розроблений для вимірювання рівня реніну – ферменту, що бере участь у підтримці нормального артеріального тиску та водно-сольового обміну.

Важливо! Забір біоматеріалу проводиться тільки у Києві (вул. Л. Мацієвича, 5/1; до 15:00), Вінниці (вул. Маяковського, 141; до 10:00), Луцьку (вул. Відродження, 7; до 10:00) , Тернополі (вул. Шпитальна, 6/81; до 10:00) та Чернівцях (вул. Чорноморська, 4-А; до 10:00).

Ренін - це білкова молекула, фермент, що виробляється спеціальними клітинами в нирках. Основним його завданням є вплив на білок ангіотензиноген для утворення ангіотензину I. З нього під впливом ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) утворюється ангіотензин II, який має виражену судинозвужувальну дію і стимулює вироблення гормону альдостерону.

В результаті під дією ангіотензину II зростає артеріальний тиск, а альдостерон, що ним стимулюється, збільшує концентрацію натрію і калію в крові. Без реніну ці ефекти були б неможливими, тому що він забезпечує запуск перетворення ангіотензиногену в ангіотензин II.

Ренін, ангіотензин і альдостерон пов'язані настільки тісно, ​​що їх взаємозв'язок описують як ренін-ангіотензин-альдостеронову систему. Тому вимірювання рівня реніну та альдостерону часто проводять одночасно – це допомагає лікарям точніше визначити причину симптомів, що турбують пацієнта.

Покази до призначення

Дослідження може бути призначене широким колом фахівців: ендокринологом, кардіологом, нефрологом, сімейним лікарем або онкологом. Показів до проведення тесту не так багато:

  • високий кров'яний тиск (артеріальна гіпертензія) на тлі низького рівня калію;
  • розвиток артеріальної гіпертензії у ранньому віці;
  • відсутність результатів лікування артеріальної гіпертензії за нормального рівня калію.

Значення результатів

Концентрація реніну залежить від того, в якому положенні проводився забір крові у пацієнта. Якщо кров брали в людини, що знаходилася у горизонтальному положенні, то нормальними є показники в межах 1,8 - 24,5 pg/ml. Якщо пацієнт перебував у вертикальному положенні, то нормальні значення зростають до 2,8 - 28,5 pg/ml.

Інтерпретувати результати аналізу на ренін можна тільки разом з рівнем альдостерону:

  • якщо концентрація реніну низька, а альдостерону висока – високий ризик синдрому Конна (первинного гіперальдостеронізму), спровокованого пухлиною надниркових залоз;
  • високий вміст реніну та альдостерону можливий за вторинного гіперальдостеронізму, який може розвинутись внаслідок хвороб печінки, нирок, серцево-судинної системи та недостатньої концентрації натрію в крові;
  • високий рівень реніну на тлі низького альдостерону вказує на хворобу Аддісона – недостатню активність кори надниркових залоз.

Концентрація реніну в крові залежить від кількості солі в їжі, рівня фізичних навантажень, кількості стресів, прийому деяких ліків (сечогінні засоби, препарати естрогену, кортикостероїди, інгібітори АПФ, бета-блокатори та ін.).

Підготовка до обстеження

Аналіз здається натще - останній прийом їжі повинен бути не менше, ніж за 12 годин до забору крові. За 2 години до аналізу бажано, щоб пацієнт перебував у положенні (горизонтальному або вертикальному), в якому буде взято зразок крові.

За добу до аналізу слід відмовитися від фізичних навантажень, стресів та вживання алкоголю.

Перед призначенням аналізу важливо повідомити лікаря про препарати, які приймає пацієнт. На розсуд лікаря і тільки з його схвалення може бути обмежений прийом інгібіторів реніну за тиждень до взяття зразка крові. Також за рекомендацією лікаря за добу до дослідження може бути припинено прийом лікарських засобів, здатних вплинути результат.

Матеріал для дослідження: зразок крові із вени.

Метод дослідження: імунохемілюмінесцентний аналіз (ІХЛА).

Термін проведення: 1 ро