Борелія (Borrelia burgdorferi), антитіла IgG

Код: 3404

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Борелія (Borrelia burgdorferi), антитіла IgG - лабораторне дослідження, що застосовується для виявлення специфічних імуноглобулінів (антитіл) проти збудника кліщового бореліозу (хвороби Лайма). Хвороба викликається бактерією Borrelia burgdorferi з групи спірохет, яка переноситься, в основному, іксодовими кліщами.

Інфікування відбувається під час укусу кліща, який сам заражений бактерією. Іксодові кліщі дуже поширені і зустрічаються повсюдно, пік їхньої активності припадає на літній період. Близько третини кліщів, активних в цей час, є носіями інфекції. Не кожен укус зараженого кліща призводить до передачі збудника хвороби - для цього необхідно орієнтовно 24-72 години контакту з кліщем. Тому своєчасне і акуратне видалення кліща може запобігти інфікуванню.

Інкубаційний період, що починається після інфікування, триває кілька тижнів, після чого з'являються симптоми бореліозу: озноб, швидка стомлюваність, головні болі. Один з характерних проявів хвороби Лайма - кільцеподібне почервоніння шкіри, що поступово розширюється (мігруюча еритема). При відсутності лікування можлива поява болю в суглобах, оніміння кінцівок, розладів пам'яті, паралічу лицьового нерва і менінгіту. Дещо рідше спостерігається ураження серця і очей.

При своєчасній постановці вірного діагнозу і оперативному початку лікування, хвороба піддається терапії. Однак надто пізнє визначення причин захворювання може призвести до хронічного перебігу інфекції, яку в такому випадку важко вилікувати. Хвороба Лайма у такій стадії може привести до інвалідності або навіть смерті пацієнта.

Проникнення і розмноження бактерії викликає відповідь захисних сил організму - синтез антитіл, завданням яких є нейтралізація збудника бореліозу. Імуноглобуліни IgG є одним з класів таких антитіл. Визначатися в крові вони починають через кілька тижнів після інфікування, а їх кількість досягає максимальної протягом 4-6 місяців. Антитіла IgG вказують на інфекцію в хронічній стадії.

Покази до призначення аналізу на антитіла до Borrelia burgdorferi

Дослідження зазвичай призначається інфекціоністом, але може бути рекомендовано невропатологом, ревматологом або лікарем загальної практики. Показами зазвичай є:

  • симптоми хвороби Лайма (особливо після відвідин парку або лісу, в разі виявлених укусів кліщів);
  • контроль ефективності проведеного лікування.

Значення результатів

Дані аналізу відображаються у вигляді одиниць. Якщо в результаті вказано 0-0,5 одиниць, значить аналіз негативний, а у пацієнта немає антитіл IgG до збудника бореліозу. Це можливо в тому випадку, якщо пацієнт здоровий або ж з моменту зараження пройшло недостатньо часу для появи антитіл в крові.

Результат в 0,71-3,0 одиниць вказує на однозначну наявність антитіл і хворобу що наявна зараз або була в минулому. Значення між 0,5 і 0,71 одиниць - сумнівні результати, які потребують повторного обстеження.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін проведення: 3 робочих дні.