Цитологічне дослідження біоматеріалу на атипові клітини

Код: 2209

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

180,00 грн

Опис аналізу:

Цитологічне дослідження біоматеріалу на атипові клітини (на склі) - дослідження, необхідне для діагностики передракових і ракових змін епітелію, що вистилає шийку матки. Щорічне обстеження рекомендується всім жінкам і дівчатам, які досягли 18-річного віку, як безпечний і швидкий спосіб діагностики, що дає значну кількість інформації.

Рак шийки матки - третє за поширеністю онкологічне захворювання, після раку молочної залози і колоректального раку. Розвитку передракового стану може сприяти безліч чинників: наявність інфекцій (ВПЛ, герпес, ВІЛ), ранній початок статевого життя і часта зміна партнерів, куріння, багаторічний прийом оральних контрацептивів, хронічний запальний процес в органах жіночої статевої системи.

Вагінальна частина шийки матки і піхва вистилаються плоским епітелієм, який складається з трьох шарів: поверхневого, проміжного і базально-парабазального. У жінок, які перебувають у репродуктивному віці (від початку статевого дозрівання до настання менопаузи), плоский епітелій постійно перебудовується і повністю оновлюється протягом чотирьох-п'яти діб.

Цервікальний канал (канал шийки матки) вистелений циліндричним епітелієм, що виділяє слиз. Стик між циліндричним і плоским епітелієм називається зоною трансформації і саме в цій області, в більшості випадків, розвивається рак шийки матки.

Покази до призначення
Мазок призначається гінекологом або онкологом за наявності таких показань:

  • підозра на наявність передракового стану або раку;
  • профілактичне обстеження дівчат і жінок старше 18 років.

Інтерпретація результатів
У здорових жінок в мазку присутні клітини епітелію, а якщо їх кількість знижено або вони зовсім відсутні - припускається їх атрофія або гормональний дисбаланс (низький рівень естрогену). Підвищений рівень епітеліальних клітин в мазку може бути ознакою недавно перенесеної інфекції або перебігу запального процесу.
Якщо в мазку виявляються атипові клітини епітелію, це може вказувати на дисплазію шийки матки (передраковий стан), ступінь якої визначається подальшими дослідженнями. Якщо атипових клітин спостерігається багато - цілком імовірний рак шийки матки. Однак результат мазка не є діагнозом сам по собі - присутнє або відсутнє захворювання визначається тільки лікарем.

Підготовка до обстеження
Забір мазка не проводиться під час менструації - це спотворить результати, тому бажано проходити тест не пізніше, ніж за 5 днів до передбачуваного початку місячних і не раніше, ніж через кілька днів після їх закінчення. В мазку не повинно бути сперматозоїдів, тому за добу до взяття мазка потрібно утриматися від статевого життя. За 2-3 дні до забору біоматеріалу не можна застосовувати лубриканти, антибактеріальні або сперміцидні креми.

Матеріал для дослідження: мазок з шийки матки.

Метод дослідження: цитологія.

Термін проведення: 2 робочих дні.