Цитомегаловірус (CMV), плазма крові, слина, методом ПЛР Real-Time, кількісне визначення

Код: 3118

Час виконання: 4 раб.дн.

Ціна у Київ

330,00 грн

Опис аналізу:

Цитомегаловірус (CMV) (плазма крові, слина) кількісне дослідження методом ПЛР - аналіз, застосовуваний для визначення наявності в крові або слині ДНК цитомегаловірусу. Це дуже поширений вірус, споріднений з герпесом, а тому так само здатний приховано існувати в організмі роками.

Непомітності CMV сприяє той факт, що навіть первинне зараження, на відміну від герпесу, може статися без відчутних для пацієнта симптомів. При адекватній реакції імунітету інфікована людина зазвичай відчуває легке нездужання, схоже з початком застуди, якому, як правило, не надає особливого значення.

Картина змінюється при ослабленому імунітеті, тоді заражена людина може скаржитися на головний біль, підвищення температури і збільшення лімфовузлів. Що характерно, чим слабший імунітет - тим яскравіше виражені симптоми, а в разі тяжких імунодефіцитів (такий буває, наприклад, при ВІЛ) цитомегаловірусна інфекція здатна викликати смерть пацієнта.

Окрему небезпеку цитомегаловірус становить для вагітних жінок і виношуваної ними дитини, провокуючи завмерлу вагітність, викидні і вроджені патології розвитку (мікроцефалія, ураження печінки, селезінки, глухота, відставання в розвитку). Таке негативний вплив на плід дозволяє віднести цитомегаловірус до групи TORCH-інфекцій та включити в пакет обстежень, рекомендованих при плануванні вагітності і обов'язкових після її початку.

Покази до кількісного дослідження на цитомегаловірус

Обстеження зазвичай призначають гінекологи, а також терапевти, педіатри (або неонатологи) і інфекціоністи.

У гінекології аналіз зазвичай призначають:

  • жінкам, які планують завагітніти або вже вагітним;
  • в разі підозри на внутрішньоутробну інфекцію;
  • якщо у обстежуваної жінки раніше були випадки завмирання вагітності або викидні;
  • при фетоплацентарній недостатності.

Неонатолог призначає обстеження при:

  • зараженні матері під час вагітності;
  • наявності проявів вродженої інфекції.

Педіатр може призначити аналіз при атиповому перебізі пневмонії у дитини, а інфекціоніст - в разі інфекційного мононуклеозу при негативному тесті на вірус Епштейна-Барр.

Кількісне визначення кількості ДНК вірусу в обстежуваному матеріалі необхідно для контролю успішності лікування і спостереження інфекції в динаміці.

Результати аналізу

Кількість генетичного матеріалу цитомегаловірусу вимірюється в кількості копій ДНК на мілілітр. Якщо даний показник менше 400, значить, аналіз вважається негативним, а пацієнт здоровим. В результаті при цьому вказується, що ДНК цитомегаловірусу не виявлено.

Якщо результат аналізу вище 400, значить, пацієнт заражений вірусом і в результатах вказується кількість копій ДНК вірусу на мілілітр. Якщо повторювати аналіз згодом, то зі зміни кількості копій ДНК вірусу, можна зрозуміти, ефективне лікування від цитомегаловірусної інфекції чи ні.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал дослідження: кров з вени або слина.

Метод дослідження: полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін готовності: 3 робочих дні.