Цитомегаловірус (CMV), зішкріб, сеча, біоптат, змив, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3116

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

310,00 грн

Опис аналізу:

Цитомегаловірус (CMV) (зішкріб, сеча, біоптат, змив з кон'юнктиви ока) - аналіз, призначений для визначення присутності в організмі ДНК цитомегаловірусу. Це дуже широко поширений вірус із сімейства герпесвірусів - за даними досліджень, до 30-35 років життя вірусом заражається не менше 40% людей.

Як і вірус герпесу, цитомегаловірус здатний тривалий час перебувати в людському організмі в латентному стані, не проявляючи своєї присутності. Більш того, у людей зі здоровим імунітетом зараження CMV так само може не викликати відчутних симптомів - організм досить успішно справляється з вірусом.

Прояви вірусу можливі лише при ослабленні імунітету, в таких випадках основними скаргами є підвищення температури, біль у горлі і збільшення лімфовузлів. Ці ж симптоми характерні для багатьох ГРВІ, тому інфікування цитомегаловірусом часто залишається нерозпізнаним. Чим слабкіше імунітет, тим сильніше виявляються симптоми, у випадках важких імунодефіцитів (наприклад, СНІД) можлива навіть смерть пацієнта від цитомегаловірусної інфекції.

Але найбільшу небезпеку вірус представляє для вагітних жінок, так як відносячись до групи TORCH-інфекцій, здатний шкодити плоду під час вагітності. Максимальну небезпеку для дитини представляє первинне інфікування, в результаті якого у плоду можуть бути вражені нирки, селезінка, не виключена мікроцефалія, глухота і відставання в розумовому розвитку.

Тому аналіз на TORCH-інфекції рекомендовано проводити в процесі підготовки до вагітності і обов'язково за фактом її настання.

Покази до призначення аналізу

Аналіз на визначення ДНК цитомегаловірусу найчастіше призначається гінекологами, але можливе призначення інфекціоністами, терапевтами або педіатрами (неонатологами).

Показом в гінекології служить:

  • вагітність або підготовка до неї;
  • симптоми внутрішньоутробного інфікування;
  • наявність завмерлих вагітностей або викиднів в анамнезі вагітної;
  • фетоплацентарна недостатність.

Педіатром (або неонатологом) обстеження може призначатися у разі:

  • нетипового перебігу пневмонії у дітей;
  • якщо мати дитини під час вагітності вперше перехворіла CMV;
  • якщо у новонародженого є ознаки, що вказують на вроджену інфекцію.

Терапевтом аналіз може призначатися при лихоманці, причина якої не з’ясована. Інфекціоніст призначає обстеження, якщо в наявності ознаки інфекційного мононуклеозу, але тест на вірус Епштейна-Барр негативний.

Значення результатів

Дане обстеження є не кількісним, а якісним, тому в графі результатів ніяких цифр немає. Вказується або «виявлено» (вірус в організмі активний, що можливо при первинному інфікуванні або ж при загостренні хронічної інфекції) або «не виявлено» (ДНК цитомегаловірусу в організмі немає, пацієнт здоровий).

Підготовка до обстеження

Якщо здається сеча, то бажано не мочитися 1,5-2 години перед забором матеріалу. Жінкам бажано здавати сечу або мазок до початку місячних або через кілька днів після їх завершення. В інших випадках підготовка не потрібна.

Матеріал для дослідження: зішкріб, сеча, біоптат, змив з кон'юнктиви ока.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція).

Термін готовності: 3 робочих дні.