Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), зішкріб з ротоглотки, носоглотки, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3411

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

500,00 грн

Опис аналізу:

Вірус — це неклітинний інфекційний агент, який може відтворюватися лише всередині живих клітин. Віруси вражають всі типи організмів – від людей, тварин, рослин до бактерій

Ортокоронавіруси, або лат. Orthocoronavirinae — підродина вірусів з родини коронавірусів, що об'єднує одноланцюгові РНК-віруси, що спричиняють широкий спектр захворювань різної тяжкості в людей і тварин. У більшості випадків коронавірусні інфекції перебігають у легкій формі, проте в XXI столітті відбулися спалахи тяжких захворювань, спричинених бетакоронавірусами — MERS-CoV і SARS-CoV.

Коронавірусні інфекції мають сезонний характер і поширюються в основному в осінньо-зимовий період. Джерелом інфекції є хвора людина, механізм передачі — повітряно-крапельний. Захворювання висококонтагіозне.

З кінця 2019 року йде спалах коронавірусної хвороби, яку спричиняє новий бетакоронавірус (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) з цієї родини. Це новий вірус, який викликає розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема, гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Симптоми

У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

  • гарячка;
  • кашель;
  • задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Матеріал для дослідження: мазок з носоглотки, ротоглотки, бронхоальвеолярний лаваж, ендотрахеальний, назофарингеальний аспірат, мокрота, біопсійний або аутопсійний матеріал легень.

Метод дослідження: зворотня транскрипція з полімеразною ланцюговою реакцією (ЗТ-ПЛР) з детекцією результатів в режимі реального часу; якісний аналіз.

Результати:

  • позитивний – в біологічному матеріалі наявний вірус SARS-CoV-2;
  • негативний - в біологічному матеріалі відсутній вірус SARS-CoV-2.