Ехінококк (Echinococcus granulosus), антитіла IgG

Код: 3302

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

320,00 грн

Опис аналізу:

Ехінокок (Echinococcus granulosus), антитіла IgG - аналіз, що дозволяє визначити, чи є в крові пацієнта антитіла до паразита ехінококу – цестод (стіжкових червів), личинки яких вражають людський організм. Вони провокують розвиток важкого захворювання - ехінококозу.

Людина для цестод є проміжним господарем, зрілі особини паразитують в організмі тварин (найчастіше собак, лисиць, вовків і шакалів, рідше кішок). В організм проміжного хазяїна (крім людини, їм може бути домашня худоба), яйця глистів потрапляють з частинками ґрунту на недостатньо опрацьованих продуктах. Яйця ехінокока також можуть міститися на шерсті тварин.

Після проковтування яєць ехінокока людиною, в кишечнику з них вилуплюються личинки, які проникають в кров через слизові травного тракту. З кровотоком личинки розносяться по організму, осідаючи, найчастіше, в печінці, хоча бувають випадки їх виявлення в легенях, головному мозку, серці і нирках.

В ураженому органі з личинок формується повільно зростаючий пухир (ехінококова кіста), здатний досягати 20 сантиметрів в діаметрі. Хвороба може протікати в однокамерній (формується один великий пухир) або більш рідкісній багатокамерній формі (з'являється багато дрібних кіст). Через повільні темпи зростання кіст хвороба розвивається повільно, а перші симптоми можуть проявитися через кілька років після інфікування.

На зараження паразитом організм реагує виробленням антитіл IgM і IgG, клінічне значення в діагностиці мають останні. Антитіла класу G з'являються через 1,5-2 місяці після зараження і зберігаються в організмі тривалий час.

Покази до призначення

Аналіз може призначатися терапевтом, інфекціоністом, алергологом, гастроентерологом, неврологом або хірургом.

Показом до обстеження є симптоми ехінококозу, які сильно розрізняються, залежно від того, який орган був вражений паразитом:

  • біль у правому підребер'ї - ранній симптом ехінококозу печінки;
  • біль в грудях, кашель, задишка - можуть говорити про ураження легень;
  • головний біль, блювота, запаморочення - перші ознаки ехінококозу головного мозку.

Паразит може також вражати нирки, селезінку, жовчний міхур, кістки і спинний мозок, тому симптоми розвитку паразита різноманітні.

Аналіз також застосовується як профілактичний, людям, які мають постійні контакти з тваринами: ветеринарам, зоотехнікам, мисливцям, пастухам і ін.

Значення результатів аналізу на антитіла до ехінокок

Результат аналізу відображається індексом позитивності, якщо цей показник менше, ніж 0,8 - значить аналіз негативний, якщо більш, ніж 1,0 - позитивний. Проміжні значення сумнівні і вимагають повторного тесту.

Негативний результат говорить про те, що у пацієнта або немає ехінокока, або ж з моменту зараження пройшло занадто мало часу для імунної реакції. Знижений імунітет, а також локалізація паразита в головному мозку також може спровокувати помилково негативні результати.

Позитивний результат говорить про факт інфікування пацієнта, але інфекції і гельмінтози можуть спровокувати хибнопозитивний результат.

Тому діагноз завжди ставиться лише лікарем, з урахуванням всіх обстежень, анамнезу і стану пацієнта.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА.

Терміни проведення: 2 робочих дні.