Ентеровірус (Enterovirus), кал, зішкріб з анусу, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3425

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

400,00 грн

Опис аналізу:

Ентеровірус (методом ПЛР) - дослідження, що застосовується для виявлення в зразку, взятому з організму пацієнта, представників групи ентеровірусів. Ентеровіруси поширені повсюдно, вони стійкі до впливу етилового спирту і миючих засобів, при кімнатній температурі зберігають життєздатність протягом декількох днів.

У рід ентеровірусів входить кілька десятків споріднених видів, що викликають у людини різні захворювання: поліомієліт, міокардит, перикардит, герпетичну ангіну, асептичний менінгіт і енцефаліт. Назву вірусам дано через те, що всі вони після потрапляння в організм, розмножуються в шлунково-кишковому тракті.

Всі ентеровіруси передаються фекально-оральним шляхом, проникнення відбувається через травну систему, де відбувається розмноження вірусу. Надалі він розноситься з плином крові, вражаючи різні органи і тканини. Гостра ентеровірусна інфекція протікає в доброякісній формі (підвищення температури, запалення верхніх дихальних шляхів) або взагалі без проявів, симптоми ураження будь-якого з органів виникають лише з часом.

Лабораторний аналіз методом ПЛР полягає у виявленні генетичного матеріалу (РНК) ентеровірусу, яке можливо навіть на ранніх етапах захворювання. Це робить ПЛР-дослідження оптимальним методом лабораторної діагностики, так як серологічні дослідження, що виявляють антитіла, на ранніх термінах не інформативні.

В рамках дослідження йде пошук одного фрагмента РНК, загального для всіх представників роду ентеровірусів, а тому аналіз дозволяє виявити будь-якого з них, включаючи 3 типи вірусу поліомієліту, 23 типи вірусу Коксакі А, 6 типів вірусу Коксакі В, 31 тип еховірусів і 4 - ентеровірусів.

Покази до призначення

Аналіз може призначатися інфекціоністом, неврологом, педіатром, терапевтом і стоматологом в разі:

  • симптомів менінгіту (головного болю, ригідності потиличних м'язів, дратівливості, нудоти і лихоманки);
  • проявів герпетичної ангіни (везикульозних (у вигляді бульбашок) висипань на мигдалинах і піднебінні, підвищення температури до 39-40 С, головного болю, нудоти, блювоти, болісного збільшення шийних лімфовузлів);
  • ознак вірусної пухирчатки порожнини рота і кінцівок у дітей (везикульозних висипань на слизовій порожнини рота, шкірі кистей і стоп, лихоманки, кашлю);
  • симптомів міоперикардиту (порушень ритму серця, загрудинного болю (посилюється на вдиху і слабшає при нахилі вперед), задишки, лихоманки, головного болю, периферичних набряків);
  • проявів поліомієліту (парезу або паралічу м'язів, порушень ковтання, головного болю, нудоти, болю в животі та ін.).

Значення результатів

Якщо РНК ентеровірусів виявлено, значить, тест позитивний - у пацієнта ентеровірусна інфекція, або ж він є безсимптомним носієм. Якщо генетичного матеріалу вірусів не виявлено, значить, аналіз негативний, а пацієнт здоровий.

Помилково негативний результат можливий при прийомі плеконарілу, рибавірину, а також в разі присутності в зразку гемоглобіну.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: зішкріб з ануса, кал.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 4 робочих дні.