Епштейна-Барр вірус (EBV), антитіла IgG до капсидного антигену VCA

Код: 3400

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

230,00 грн

Опис аналізу:

Вірус Епштейна-Барр (EBV), антитіла IgG до капсидного антигену VCA - лабораторний аналіз, для діагностики однойменного вірусу. Через деякий час після відкриття було встановлено належність цього вірусу до сімейства герпесвірусів і він отримав назву «вірус герпесу людини 4 типу». Проте найменування за прізвищами його першовідкривачів, Майкла Епштейна та Івонни Барр, досі вживається дуже часто.

Вірус герпесу 4 типи надзвичайно широко поширений серед людей, вражаючи більше 90% населення планети. Через це перший контакт з вірусом відбувається ще в дитинстві - передача від дорослої людини до дитини або між дітьми відбувається з найдрібнішими частинками слини. Інфікування в ранньому віці викликає безсимптомний перебіг інфекції або ж прояви, що нагадують ГРВІ. Зараження в дорослому віці небезпечне розвитком інфекційного мононуклеозу, для якого характерне підвищення температури і збільшенням лімфатичних вузлів. На УЗД у пацієнтів із захворюванням відзначають збільшену печінку і селезінку.

Одужання не призводить до усунення вірусу герпесу 4 типу з організму - незначна його кількість зберігається в В-лімфоцитах, і за зниження імунітету здатна призвести до повторного розвитку інфекції. Вірус підступний тим, що сприяє розвитку лімфоми Беркітта (раку лімфатичної системи) і назофарингіальної карциноми (раку носоглотки).

Одним із заходів боротьби організму з інфекцією є вироблення антитіл, які розпізнають вірус за окремими його білками (антигенами). Антитіла до капсидного антигену VCA реагують на білки, що входять до складу оболонки вірусу. Антитіла класу IgG досягають пікової концентрації в крові на 2-4-му тижнях хвороби, після чого їх кількість дещо знижується. Надалі вони залишаються в крові, а їх концентрація наростає за повторної активації вірусної інфекції.

Важливо відзначити, що для повноцінної діагностики вірусу Епштейна-Барр, аналізу на антитіла IgG до капсидного антигену VCA часто недостатньо і лікар може призначити додаткові дослідження за комплексом антигенів, а не тільки за одним з них.

Покази до призначення
Найчастіше дослідження призначається терапевтом, педіатром або сімейним лікарем, можливе призначення інфекціоністом і лікарем-онкологом.
Аналіз призначають:

  • за симптомів мононуклеозу (видиме збільшення лімфовузлів, збільшені розміри печінки і селезінки на УЗД, підвищена температура);
  • в процесі діагностики онкологічних захворювань, спровокованих з вірусом.

Значення результатів
Результати виводяться у вигляді числового індексу, значення якого діляться на три діапазони:

  • менше 0,9 - негативний результат, антитіла не виявлені;
  • 0,9 - 1,1 - сумнівні результати;
  • більше 1,1 - аналіз позитивний, виявлені антитіла IgG до VCA вірусу Епштейна-Барр.

Негативний результат може бути у пацієнтів, що не заражалися вірусом герпесу 4 типу або перебувають на ранніх стадіях хвороби, коли організм ще не почав вироблення антитіл. Позитивний результат можливий у пацієнтів, хворих на інфекційний мононуклеоз наразі або в минулому. Також підвищений титр антитіл буде у пацієнтів під час повторної активації інфекції. Остаточне трактування результатів залишається за лікарем, який враховує дані додаткових досліджень і враховує симптоматику пацієнта.

Підготовка до обстеження: не обов'язкова.

Матеріал для дослідження: зразок крові.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін проведення: 3 робочих дні.