Епштейнa-Барр вірус (EBV), плазма крові, слина, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3419

Час виконання: 3 раб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Вірус Епштейна-Барр (плазма крові, слина) методом ПЛР - дослідження, що визначає, чи є в крові пацієнта генетичний матеріал вірусу герпесу людини 4-го типу, відомого також, як вірус Епштейна-Барр, який є збудником інфекційного мононуклеозу. Цей мікроорганізм з сімейства герпесвірусів дуже широко поширений: за деякими даними, вірус вражає близько 90% людей.

Вірус найчастіше потрапляє в організм повітряно-крапельним шляхом (з частинками слини зараженої людини), після чого починається інкубаційний період (4-6 тижнів). Через поширеністьі вірусу зараження відбувається ще в дитинстві і хвороба часто проходить в безсимптомній формі або ж зі змазаними симптомами, що не дозволяють її розпізнати. Якщо ж симптоми проявляються, значить розвивається інфекційний мононуклеоз, для якого характерні: підвищення температури, біль у горлі, ангіна, збільшення лімфовузлів, мигдаликів, селезінки і печінки.

Інфекційний мононуклеоз може ускладнюватися запаленням легенів, анеміями, ураженнями печінки (гепатити), серця (міокардит) і нервової системи (енцефаліт, менінгіт).

Симптоми можуть спостерігатися до двох тижнів, після чого вірус переходить в приховану форму, при якій він зберігається в клітинах крові - В-лімфоцитах. Реактивація латентного вірусу герпесу 4-го типу в результаті ослаблення імунітету сприяє розвитку раку носоглотки, хвороби Ходжкіна, лімфоми Беркітта і В-клітинної лімфоми. У рідкісних випадках розвивається хронічна інфекція, при якій симптоми можуть зберігатися більше півроку.

Дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції націлене на пошук самого вірусу, а не антитіл до нього, і дозволяє достовірно встановити факт його наявності в організмі.

Покази до призначення аналізу

Результати тесту можуть бути корисні інфекціоністові, терапевту, педіатру, ЛОРу, неврологу і гематологу. Приводом для призначення аналізу можуть виступати:

  • прояви інфекційного мононуклеозу;
  • пошук причин ангіни або хронічного тонзиліту;
  • диференціальна діагностика хвороб, викликаних герпесвірусами;
  • пригнічення імунітету після пересадки органів;
  • наявність вірусу імунодефіциту людини.

Інтерпретація результатів

Дослідження якісне і передбачає визначення факту інфікування пацієнта. Якщо результат аналізу позитивний, значить пацієнт заражений вірусом Епштейна-Барр і є вірусоносієм. Негативний результат означає, що пацієнт здоровий або ж концентрація вірусу в крові дуже низька.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: плазма венозної крові, слина.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція - ПЛР.

Термін готовності: 2 робочих дні.