Гарднерелла (Gardnerella vaginalis), зішкріб, сеча, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3201

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

220,00 грн

Опис аналізу:

Гарднерела (методом ПЛР) - аналіз, за ​​допомогою якого визначають, чи присутня в досліджуваному зразку бактерія, яка викликає гарднерельоз. Захворювання спостерігається у жінок, так як чоловічий імунітет успішно пригнічує бактерію протягом декількох днів, лише деякі з них можуть стати носіями, не відчуваючи симптомів. У виняткових випадках, при ослабленій імунній системі, у чоловіків можливий розвиток уретриту, простатиту або епідидиміту під впливом гарднерели.

Важливо враховувати, що Gardnerella vaginalis відноситься до умовно-патогенної мікрофлори, тобто в невеликих кількостях може бути присутня в організмі жінки, не завдаючи шкоди. Але якщо в піхві створюються умови, сприятливі для активного розмноження, кількість бактерій різко збільшується, і розвиваються симптоми гарднерельозу.

Гарднерела є однією з найбільш частих причин бактеріального вагінозу, що виникає при зміні складу мікрофлори піхви або порушенні її балансу (дисбіоз). При цьому, у кожної другої зараженої жінки гарднерельоз протікає, не проявляючись симптомами.

При гарднерельозі паціентки зазвичай скаржаться на білясті або сірі виділення з піхви, часто з характерним «рибним запахом». Також можливі скарги на печіння і свербіж у піхві.

Імовірність розвитку гарднерельозу значно підвищується, якщо в організмі жінки присутні гонокок або хламідії. Відчутний ризик несе незахищений секс і часта зміна статевих партнерів. Поштовхом для бурхливого розвитку гарднерели можуть стати вагінальні спринцювання, встановлення внутрішньоматкових спіралей або проведення аборту.

Внаслідок гарднерельозу у жінок можливий розвиток запальних процесів в органах малого тазуа, перш за все, слизової оболонці матки. Особливо небезпечна бактерія для вагітних, так як здатна викликати запалення плодових оболонок, наслідком якого можуть бути викидні на другому триместрі і передчасні пологи.

Покази до обстеження на гарднерелу

Аналіз зазвичай призначається гінекологом (якщо мова йде про чоловіків - урологом) в разі:

  • симптомів гарднерельозу або хвороб зі схожою симптоматикою;
  • планування вагітності (особливо при наявності ускладнень її ходу або викиднів в анамнезі);
  • проведення курсу антибактеріальної терапії (для контролю її ефективності).

Значення результатів

Нормою є негативний результат - відсутність ДНК гарднерели в досліджуваному зразку. Позитивний результат свідчить про наявність гарднерели. З урахуванням того, що бактерія є частиною умовно-патогенної мікрофлори, тільки гінеколог може визначити, чи є гарднерела причиною турбуючих пацієнтку симптомів, і чи доречна постановка діагнозу «гарднерельоз» і призначення антибактеріальної терапії.

Підготовка до обстеження

Жінкам найкраще аналіз здавати до початку місячних або через 2 дні після іх закінчення. Чоловікам потрібно утриматися від сечовипускання протягом 2-3 годин перед забором матеріалу на аналіз.

Матеріал для дослідження: мазок з піхви (у чоловіків - з уретри), сеча.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Терміни проведення: 2 робочих дні.