Гастрин

Код: 1054

Час виконання: 3 раб.дн.

Ціна у Київ

600,00 грн

Опис аналізу:

Гастрин - гормон, який впливає на різні процеси в травній системі: вироблення соляної кислоти, жовчі і ферментів підшлункової залози, моторику шлунково-кишкового тракту та ін. Цей гормон чинить серйозний вплив на весь процес травлення в людському організмі.

Гастрин виділяється спеціальними клітинами, які розташовані в підшлунковій залозі і слизових оболонках гастродуоденальної зони (шлунок і дванадцятипала кишка). Вироблення гастрину стимулюють: зниження кислотності в шлунку, розтягнення його стінок і надходження їжі, багатої білком.

Попадання їжі в шлунок веде до зниження кислотності його вмісту і розтягування стінок. Ці чинники запускають вироблення гастрину, який стимулює виділення соляної кислоти - базового компонента шлункового соку, необхідного для переварювання їжі. Коли достатня для перетравлення кількість кислоти виділяється, то кислотність шлунку підвищується, а вироблення гастрину припиняється.

Така дія, в комплексі з впливом на секрецію жовчі і ферментів підшлункової залози, робить гастрин незамінним для травлення.

Покази до призначення
Лабораторний тест на гастрин найчастіше застосовується для діагностики двох патологічних станів: синдрому Золлінгера-Еллісона та хвороби Аддісона-Бірмера. Аналіз застосовується не тільки для їх діагностики, але і для контролю перебігу і ефективності їх лікування. Інші хвороби шлунково-кишкового тракту можуть викликати зростання рівня гастрину, але значно меншою мірою.
Синдром Золлінгера-Еллісона - результат посиленого вироблення гастрину пухлиною, яке не зупиняє підвищення кислотності шлункового вмісту. Така пухлина може бути злоякісною. Хвороба проявляється діареєю - надлишок соляної кислоти прискорює проходження калових мас кишечником і порушує процес всмоктування. Також характерний розвиток виразок шлунково-кишкового тракту, стійких до лікування.
Дослідження може бути призначено гастроентерологом, онкологом, сімейним лікарем або терапевтом.

Значення результатів
Нормальним є вміст гастрину в межах 13-115 пг/мл. Перевищення цих показників може вказувати на хворобу Аддісона-Бірмера, синдром Золлінгера-Еллісона або виразкову хворобу шлунку і дванадцятипалої кишки. Спровокувати посилене вироблення гормону може тривалий прийом препаратів для лікування печії та ГЕРХ (інгібітори протонної помпи, антациди).

Підготовка до обстеження
За добу до обстеження з раціону виключається жирна їжа і алкоголь. За 8 годин до забору крові не можна вживати кофеїн-вмісні напої. За півгодини до аналізу не можна курити, потрібно уникати стресів і фізичних навантажень.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІХЛА (імунохемілюмінесцентний аналіз).

Термін проведення: 1 робочий день.