IF-genital (генітальний скринінг): Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealiticum, Trichomonas vaginalіs, Candida spp., Escherichia coli, Proteus spp. / Providencia spp., Pseudomonas spp., Gardnerella vaginalis, Staphyloccus aureus, Enterococcus faecalis, Neisseria gonorrhoeae, Streptococcus agalactiae (Group B); чутливість Mycoplasma hominis та Ureaplasma urealiticum до антибіотиків
Опис аналізу:
IF-genital (генітальний скринінг) - комплексне лабораторне дослідження, призначене для виявлення ряду мікроорганізмів, які здатні викликати захворювання урогенітального тракту. В ході дослідження перевіряється наявність Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealiticum, Trichomonas vaginalіs, Escherichia coli, Proteus spp. / Providencia spp., Pseudomonas spp., Gardnerella vaginalis, Staphyloccus aureus, Enterococcus faecalis, Neisseria gonorrhoeae, Streptococcus agalactiae (Group B), Candida spp.
Ці мікроорганізми можна розділити на дві групи: патогенні (хвороботворні) і умовно-патогенні, які викликають захворювання тільки в разі створення спеціальних умов. Зазвичай це відбувається за ослаблення нормальної мікрофлори (під час хвороби, за порушень гормонального фону), яка в нормі пригнічує активність умовно-патогенних мікроорганізмів.
Патогенними є Trichomonas vaginalіs, Neisseria gonorrhoeae, які є збудниками венеричних захворювань - трихомоніазу і гонореї. Трихомоніаз є найчастішим захворюванням, що передається статевим шляхом, яке щорічно діагностують у десятків мільйонів людей.
Решта мікроорганізми є умовно-патогенними - їх наявність може не викликати жодних симптомів, або ж спровокувати уретрит, простатит, ендометрит, орхіепідідіміт, цистит, аднексит, безпліддя та ін. Найчастіше у пацієнтів діагностують мікоплазмоз, уреаплазмоз, кандидоз, гарднерельоз. Як патогенні, так і умовно-патогенні інфекції особливо небезпечні для вагітних жінок, провокуючи розвиток внутрішньоутробних інфекцій, викидні і ранні пологи.
У захворювань, викликаних розвитком умовно-патогенної флори, зазвичай досить схожа клінічна картина: скарги на свербіж, неприємний запах і виділення. Для постановки точного діагнозу цього недостатньо - в таких випадках призначається генітальний скринінг, що дозволяє визначити наявність або відсутність перерахованих вище мікроорганізмів.
За позитивного аналізу на мікоплазму та уреаплазму також проводиться тест, що визначає види антибіотиків, до яких у них відсутня резистентність.
Покази до призначення
Дослідження зазвичай призначається гінекологом, урологом або венерологом за наявності наступних показів:
- профілактичне обстеження;
- підготовка до вагітності або факт її настання;
- виявлення патогенних або умовно-патогенних мікроорганізмів у статевого партнера;
- симптоми інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Значення результатів
Нормою є негативний результат аналізу - повна відсутність патогенних або умовно-патогенних мікроорганізмів. Позитивний результат на патогенні мікроорганізми означає їх наявність і розвиток венеричного захворювання, яке потрібно лікувати під наглядом лікаря.
Позитивний результат на умовно-патогенні мікроорганізми вказує на те, що вони присутні в організмі, але не дозволяє достовірно стверджувати про розвиток відповідного захворювання - не виключене безсимптомне носійство. Висновок про наявність або ж відсутність захворювання робиться лікарем, який спирається на результати діагностики та клінічну картину хвороби.
Концентрація виявлених мікроорганізмів вимірюється в колонієутворюючих одиницях на мілілітр (КУО/мл). У разі виявлення мікоплазми і уреаплазми перевіряється їх чутливість до антибіотиків, результати якої також видаються пацієнту.
Підготовка до обстеження: біоматеріал не здається під час місячних, тому аналіз береться до їх початку або кілька днів по тому після закінчення.
Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок.
Метод дослідження: бактеріологічний.
Термін проведення: 2 робочих дні.
Перевірено фахівцем
Новопільцева Ірина Юріївна
Виконавчий директор, лікар-бактеріолог, найвища кваліфікаційна категорія.