Вірус гепатиту В (HВV), anti-HbcАg, антитіла IgG

Код: 3007

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Гепатит В (антитіла IgG до HbcАg) - аналіз, який призначається для визначення в крові антитіл до HbcАg, що вказують на факт активного розмноження вірусу гепатиту В в організмі. Вірусний гепатит В є однією з найпоширеніших інфекцій, що вражають печінку, і сприяє розвитку цирозу печінки і раку.

Точна кількість заражених гепатитом В людей невідома, тому що в багатьох випадках хвороба протікає в полегшеній формі, не проявляючись видимими симптомами. Виявляється вірус  за такого перебігу випадково, в ході профілактичних оглядів або скринінгових обстежень.

Передача вірусу відбувається за допомогою біологічних рідин (крові, сперми) під час незахищеного статевого акту з носієм вірусу, при переливанні зараженої крові або трансплантації органів, у разі спільного використання нестерильних медичних інструментів (наприклад, шприців). Також інфекція може бути передана від матері до дитини в процесі пологів або в період грудного вигодовування.

Після зараження починається інкубаційний період хвороби - від 2 до 6 місяців, під час яких вірус не виявляється симптомами, розмножуючись в організмі носія. Після інкубаційного періоду з'являються симптоми гепатиту, які менш виражені при легкій формі (триває всього кілька тижнів і може бути не помічена інфікованим) і помітні, якщо гепатит приймає характер хронічного захворювання і не проходить протягом декількох років.

На інфікування організм реагує синтезом антитіл (імуноглобулінів), які нейтралізують дію вірусу. Основними антигенами (факторами, що провокують вироблення антитіл) є білки оболонки вірусу (HbsАg) і його ядра (HbeАg, HbcАg).

Антитіла IgG до HbcАg виробляються організмом через 4-6 місяців після зараження і визначаються в крові роками (в деяких випадках, все життя), забезпечуючи довгостроковий захист від вірусу.

Покази призначення аналізу на антитіла IgG до HbcАg

Аналіз призначається, в більшості випадків, інфекціоністом, гепатологом або гастроентерологом, як скринінгове обстеження або при підозрі на вірусний гепатит В.

Показами до призначення можуть бути:

  • симптоми гепатиту В (пожовтіння шкіри і склер, нудота, підвищення температури, потемніння сечі і знебарвлення калу, швидка стомлюваність);
  • незадовільні результати печінкових проб (АЛТ, АСТ, лужна фосфотаза, білірубін);
  • спостереження в динаміці за пацієнтом з гепатитом В, що дозволяє оцінити ефективність лікування.

Цей аналіз може призначатися самостійно, але зазвичай йде в комплексі з іншими обстеженнями на маркери гепатиту В.

Інтерпретація результатів аналізу

Цей аналіз є якісним, встановлюючи тільки факт наявності або відсутності антитіл IgG до HbcАg. Результат може бути:

  • негативним - антитіла не виявлені (можливо, якщо пацієнт здоровий або знаходиться в інкубаційному періоді, коли вироблення антитіл ще не почалася);
  • позитивним - антитіла виявлені (у пацієнта гепатит В в хронічній формі, або ж він хворів ним раніше).

Підготовка до обстеження: в підготовці немає необхідності.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Терміни готовності: 2 робочих дні.