Гепатит В (антитіла IgG до HbeAg)

Опис аналізу:

Антитіла IgG до е-антигену вірусу гепатиту В (anti-HbeAg) - аналіз, який визначає наявність в крові імуноглобулінів (антитіл) класу G до вірусу гепатиту В.

Гепатит В - небезпечне вірусне захворювання, що вражає печінку і передається від людини до людини. Найчастіше зараження відбувається внаслідок використання нестерильних медичних інструментів, при незахищеному статевому акті, під час переливання інфікованої крові або пересадки органів, а також від матері до дитини (в процесі пологів або при подальшому грудному вигодовуванні).

Захворювання може протікати як у гострій, так і в хронічній формі, в останньому випадку створюються сприятливі умови для розвитку цирозу або раку печінки. Після перенесеного гепатиту В у організму формується стійкий імунітет до вірусу.

Захищаючись від вірусу, організм реагує виробленням антитіл до цілого ряду білків, що містяться в ньому, одні з них, антитіла до антигену Е (anti-HbeAg) - білкового з'єднання, яке міститься в ядрі вірусу. Ці антитіла починають вироблятися в організмі через 2-4 місяці після зараження вірусом гепатиту В і вказують на те, що гостра фаза хвороби підійшла до завершення. Циркулювати в крові anti-HbeAg можуть до 5 років.

Аналіз на anti-HbeAg, що проводяться в комплексі з виявленням самого HbeAg в крові, допомагають оцінити ефективність лікування, а також стадію захворювання, на якій знаходиться пацієнт.

Наприклад, якщо в крові зникає HbeAg, а з'являються антитіла до нього, значить, що пацієнт одужує, стаючи менш небезпечним для оточуючих. Зворотний процес вказує на рецидив інфекції.

Покази до призначення аналізу

Зазвичай аналіз призначається гастроентерологом, гепатологом або інфекціоністом, в комплексі з дослідженням на інші маркери вірусного гепатиту В.

Показом для призначення може бути:

  • визначення HBsAg вірусу гепатиту В (білкових з'єднань, що входять до складу оболонки вірусу);
  • визначення стадії захворювання;
  • контроль ефективності лікування.

Значення результатів дослідження

Аналіз на anti-HbeAg  вірусу гепатиту В якісний - це значить, що обстеження з'ясовує тільки факт наявності або відсутності антитіл в крові.

Негативний аналіз вказує на те, що антитіл не виявлено, таке можливо в декількох випадках: пацієнт знаходиться в інкубаційному періоді або в гострій фазі захворювання; у пацієнта хронічний гепатит з активним розмноженням HBV; пацієнт здоровий (повинно підтверджуватися негативним аналізом інших маркерів гепатиту В); імунітет не реагує на антиген.

Позитивний аналіз вказує на присутність антитіл, що говорить про закінчення гострої фази хвороби або ж про одужання від гепатиту В.

Підготовка до обстеження: не потрібно спеціальної підготовки, бажано тільки не курити півгодини перед забором крові.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Записатися на аналізи