Вірус гепатиту В (HВV), anti-HbcАg, антитіла IgM

Код: 3006

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Гепатит В (антитіла IgM до HbcАg) - обстеження, яке визначає в крові антитіла до HbcАg, присутність яких вказує на те, що в організмі активно розмножується вірус гепатиту В. Провокований вірусом гепатит В вражає печінку, створюючи умови для розвитку цирозу і злоякісних новоутворень.

Вірусний гепатит В - одна з найпоширеніших інфекцій, що вражають печінку. Точна кількість носіїв вірусу невідома, тому що в багатьох випадках захворювання протікає без видимих ​​симптомів і виявляється випадково або в ході профілактичних обстежень.

Від людини до людини вірус передається з біологічними рідинами (кров'ю, спермою) під час незахищеного сексу з вірусоносієм, при переливанні інфікованої крові, пересадці органів або спільному використанні нестерильних медичних інструментів (наприклад, шприців). Також вірусом може заразитися немовля від матері під час пологів або в період годування груддю.

Після інфікування починається інкубаційний період, що триває від 2 до 6 місяців, під час якого вірус розмножується, не проявляючи себе. Потім розвивається гепатит, який може протікати в легкій формі (триває кілька тижнів без яскраво виражених симптомів) або ж приймати характер хронічного багаторічного захворювання.

На зараження організм реагує виробленням антитіл, які нейтралізують дію вірусу. Основними антигенами, що провокують вироблення антитіл, є білкові сполуки оболонки (HbsАg) і ядра вірусу (HbeАg, HbcАg).

Антитіла IgM до HbcАg виробляються організмом раніше інших - їх можна визначити в крові вже через 3-5 тижнів після зараження, коли гепатит навіть не проявляється видимими симптомами. Після закінчення активної фази хвороби IgM перестають вироблятися.

Покази призначення аналізу на антитіла IgM до HbcАg

Обстеження, найчастіше, призначається інфекціоністом, гепатологом або гастроентерологом при підозрі на вірусний гепатит В, пацієнтам з групи підвищеного ризику зараження, а також в якості скринінгового дослідження.

Показом до призначення є:

  • симптоми захворювання (пожовтіння шкіри і склер, нудота, підвищення температури, потемніння сечі і знебарвлення калу, швидка стомлюваність);
  • відхилення від норми результатів печінкових проб (АЛТ, АСТ, лужна фосфотаза, білірубін);
  • спостереження за пацієнтом з гепатитом В у динаміці для оцінки ефективності лікування.

Цей аналіз може призначатися як самостійно, так і в комплексі з іншими обстеженнями на гепатит В.

Значення результатів аналізу

Даний аналіз є якісним і встановлює тільки факт наявності або ж відсутності антитіл IgM до HbcАg. Результат може бути:

  • негативним - антитіла не виявлені (можливо якщо пацієнт здоровий або заразився менше 3-4 тижнів назад);
  • позитивним - антитіла виявлені і в організмі пацієнта йде активне розмноження вірусу гепатиту В (гостра або хронічна в стадії загострення інфекція).

Підготовка до обстеження: спеціальна підготовка не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Терміни готовності: 2 робочих дні.