Вірус гепатиту В (HВV), HbeAg

Код: 3004

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

320,00 грн

Опис аналізу:

Аналіз на HBeAg - це визначення одного з маркерів  гепатиту В, який показує наявність даного антигену в крові пацієнта. Розмноження вірусу HВV в організмі людини веде до ураження печінки і розвитку вірусного гепатиту В. Це одна з найпоширеніших вірусних інфекцій в світі, від якої щорічно гине понад 600 тисяч людей.

Зараження вірусом в багатьох випадках перебігає без яскраво виражених симптомів, тому пацієнти часто навіть не підозрюють про те, що інфіковані і передають вірус іншим людям. Інфекція передається в основному з кров'ю та іншими біологічними рідинами через використання нестерильних медичних інструментів, при переливанні крові, трансплантації органів, незахищеному сексі, а також від матері до дитини під час пологів або в період лактації. Вірус не передається побутовим або повітряно-крапельним шляхом.

Сам гепатит В може протікати як в легкій формі, що не супроводжується вираженими симптомами і триває всього кілька тижнів, так і у вигляді хронічної інфекції, що знаходиться в організмі роками. Остання форма хвороби створює сприятливі умови для розвитку цирозу і раку печінки.

Існує кілька методів визначення вірусу гепатиту В в крові, заснованих на пошуку антигенів (білків, що входять в структуру вірусу) або антитіл до них. Аналіз на наявність HBeAg призначений для визначення білкових з'єднань, що знаходяться в ядрі вірусу гепатиту В. Його позитивний результат вказує на факт інфікування, а також високу заразність вірусоносія. HBeAg часто мутує, що ускладнює роботу захисних сил організму, які не завжди можуть ефективно відреагувати на нові мутації.

HBeAg  визначається в крові - всього лише від трьох до шести тижнів, що дозволяє зрозуміти, як давно була заражена людина. Якщо антиген визначається довше – гепатит В перейшов в хронічну стадію.

Покази до призначення аналізу на HBeAg гепатиту В

Аналіз зазвичай призначається гастроентерологами, гепатологами або інфекціоністами. Сам по собі тест не застосовується - тільки в комплексі з іншими аналізами на гепатит В.

Показом для призначення може бути:

  • виявлення у пацієнта HBsAg (білка оболонки) вірусу гепатиту В;
  • підвищені показники печінкових проб (білірубін, лужна фосфотаза, АЛТ, АСТ);
  • симптоми гепатиту (жовтушність шкіри, склер, потемніння сечі, знебарвлення фекалій, підвищення температури, нудота, швидка стомлюваність).

Значення результатів

Аналіз на HBeAg - якісний, це означає, що в графі результатів вказується тільки два значення:

  • негативний - е-антиген вірусу гепатиту В не виявлений;
  • позитивний - е-антиген знайдений, а вірус активно розмножується в крові пацієнта.

Негативний результат вказує на те, що пацієнт знаходиться в інкубаційному періоді або вже одужує. Про те, що пацієнт не заражений вірусом можна говорити лише в тому випадку, якщо інші маркери гепатиту В виявилися негативними.

Підготовка до аналізу: в спеціальній підготовці немає необхідності.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін готовності: 2 робочих дні.