Вірус гепатиту В (HВV), HbsAg (поверхневий антиген), якісне визначення

Код: 3002

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Поверхневий антиген вірусу гепатиту В (HBsAg) - це білкова сполука, яка знаходиться на поверхні вірусу гепатиту В. Наявність цього білка в крові вказує на те, що людина хвора на гепатит В в гострій або хронічній стадії.

Гепатит В - поширене захворювання, проте точна кількість заражених невідома, тому що у багатьох людей хвороба протікає в легкій формі, і вони навіть не підозрюють про те, що хворі. Достовірно відомо, що від гепатиту В щорічно помирає понад 600 тисяч людей. Особливо висока концентрація вірусів в Азії і Африці, де в деяких країнах інфіковано понад 2% населення.

Передається вірус від людини до людини, за допомогою фізіологічних рідин (крові, сперми) під час незахищених статевих контактів, спільного використання медичних інструментів, а також від матері до дитини під час пологів. Вірусом не можна заразитися побутовим (наприклад, за допомогою рукостискання) або повітряно-крапельним шляхом, він не передається з їжею і водою.

Потрапивши в організм людини, вірус вражає тканини печінки, перешкоджаючи її нормальній роботі і провокуючи розвиток гепатиту.

Покази до призначення аналізу крові на HBsAg

Зазвичай аналіз призначається гастроентерологом, гепатологом або інфекціоністом, також можуть призначити терапевти або педіатри. Часто обстеження призначається в комплексі з іншими аналізами на гепатит В

Приводом для призначення дослідження може бути:

  • прояви гепатиту в гострій стадії (висока температура, втрата апетиту, блювота, нудота, біль в животі, потемніння сечі, освітлення калу, жовтушність шкіри та склер);
  • підвищення активності АЛТ і АСТ без видимих ​​причин;
  • контроль ефективності лікування гепатиту В;
  • контроль ефективності вакцинації;
  • приналежність до групи підвищеного ризику зараження гепатитом В (медпрацівники, вагітні жінки, пацієнти з імуносупресією);
  • перевірка кандидатів на донорство.

Значення результатів

Результати аналізу відображаються в одиницях на літр (Од/л або U/l) і якщо показник аналізу становить менше 1,65 Од/л, то результат негативний; якщо показник в межах 1,65-2,85 - результат сумнівний і вимагає перездачі через деякий час; якщо результат в межах 2,86-4,3 U/l - аналіз позитивний. Позитивний результат вказує на присутність в організмі вірусу гепатиту В, а негативний - на відсутність.

Підготовка до дослідження: спеціальної підготовки не потрібно

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імунохемілюмінесцентний аналіз.

Терміни готовності: 2 робочих дні.