Вірус гепатиту В (HВV), HbsAg (поверхневий антиген), кількісне визначення

Код: 3024

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

400,00 грн

Опис аналізу:

Вірус гепатиту В (HBV), HbsAg (поверхневий антиген), кількісне визначення - лабораторний аналіз крові для виявлення одного з маркерів гепатиту В. Це інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту В (HBV), є дуже поширеним, щорічно забираючи життя понад півмільйона людей по всьому світу.

Вірус не передається побутовим або повітряно-крапельним шляхом - інфікування відбувається з кров'ю або іншими біологічними рідинами. У нашій країні найбільш частими способами зараження є використання нестерильних медичних інструментів, незахищений секс і вертикальна передача (від матері до дитини під час пологів). Пацієнти дуже часто не знають про те, що інфіковані - це полегшує подальшу передачу вірусу.

Гепатит часто проходить в легкій формі, не турбуючи пацієнта відчутними симптомами - такий перебіг триває кілька тижнів. Після цього хвороба переходить в хронічну стадію, створюючи сприятливі умови для цирозу печінки або розвитку в ній злоякісних новоутворень.

Лабораторно гепатит В визначається в крові декількома методами: шукають антитіла до нього, сам вірус або антигени (білкові частинки вірусу). HbsAg (поверхневий антиген) - це білкові з'єднання з поверхні вірусу гепатиту В. При його реплікації в ураженій клітині, HbsAg починає надходити в кровотік.

За гострого гепатиту В поверхневий антиген можна виділити через 3-5 тижнів з моменту зараження, як правило, за 1-2 тижні до появи перших симптомів. Після появи симптомів HbsAg виявляється в крові ще протягом 2-3 тижнів. У разі хронічного перебігу хвороби, антиген присутній в крові на постійній основі.

Покази до призначення
Аналіз може призначити інфекціоніст, терапевт, гастроентеролог або гепатолог за наступних показів:

  • підозра на гострий гепатит (у пацієнта темна сеча, світлий кал, болі в животі і суглобах, жар, жовтушність шкіри та склер);
  • скринінг (профілактичне обстеження);
  • контроль стану при хронічному гепатиті В (кожні півроку - рік).

Значення результатів
Результат тесту негативний, якщо концентрація HbsAg знаходиться в межах 0-0,05 МО/мл. Негативний результат може означати, що пацієнт:

  • не інфікований вірусом гепатиту В;
  • знаходиться в стадії одужання;
  • недавно був вакцинований від гепатиту В.

При значеннях вище 0,05 МО/мл тест вважається позитивним, а у пацієнта гепатит В в гострій або хронічній формі.

 

Підготовка до аналізу: не потрібні.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІХЛА (імунохемілюмінесцентний аналіз).

Термін готовності: 3 робочих дні.