Вірус гепатиту В (HВV), плазма крові, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3008

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

600,00 грн

Опис аналізу:

Гепатит В (плазма крові, методом ПЛР) - аналіз, що дозволяє визначити чи присутня ДНК вірусу гепатиту В в крові пацієнта. Провокований цим вірусом гепатит В - найбільш поширене інфекційне захворювання печінки. Вченими доведено взаємозв'язок між вірусним гепатитом В і розвитком цирозу та раку печінки.

По всьому світу мільйони людей інфіковано вірусом гепатиту В, проте точна кількість вірусоносіїв невідома. Пов'язано це з тим, що хвороба може протікати в слабко вираженій формі, при якій пацієнт не підозрює про те, що заражений, і може інфікувати оточуючих. Достовірно відомо, що внаслідок гепатиту В щорічно помирає понад 600 000 чоловік.

Інфекція передається від хворого на вірусний гепатит В або від вірусоносія з безсимптомним перебігом  за допомогою біологічних рідин (зазвичай, крові або сперми). Зараження можливе через застосування нестерильних медичних інструментів (зазвичай, це шприци), незахищений секс, пересадку інфікованих органів або переливання зараженої крові. Також вірус може передатися від матері до дитини під час пологів або під час лактації.

Протягом 2-6 місяців інкубаційного періоду, що настає після інфікування, вірус розмножується в організмі, не проявляючи себе ніякими симптомами. Після цього розвиток захворювання можливий двома шляхами: у вигляді легкої форми (зі слабко вираженими симптомами), що триває всього кілька тижнів, або ж у вигляді важкого хронічного захворювання.

Існує цілий ряд тестів, здатних визначити наявність вірусу гепатиту В в організмі, але метод ПЛР, що визначає ДНК вірусу в крові з дуже високою чутливістю, оптимальний. Цей аналіз ефективний на ранніх термінах після зараження, коли організм ще не реагує на інфекцію виробленням антитіл, а обстеження, спрямовані на їх пошук, не дають достовірних результатів.

Покази до аналізу крові на гепатит В методом ПЛР

Аналіз може бути призначений інфекціоністом гастроентерологом або гепатологом в наступних випадках:

  • при симптомах гепатиту (жовтушність склер і шкіри, потемніння сечі, знебарвлення калу, нудота, підвищена температура, швидка стомлюваність);
  • при відхиленні від норми печінкових проб (білірубін, лужна фосфотаза, АЛТ, АСТ);
  • в якості скринінгового обстеження (особливо для людей, що входять до групи ризику інфікування);
  • для оцінки ефективності проведеного лікування.

Інтерпретація результатів аналізу

Отримані результати можуть бути позитивними або негативними. Позитивний результат вказує на те, що в крові виявлено ДНК вірусу гепатиту В, а людина інфікована. Негативний результат говорить про те, що ДНК вірусу не виявлено, як наслідок, пацієнт здоровий.

Підготовка до обстеження

У спеціальній підготовці немає необхідності. Бажано, як і при будь-якому аналізі крові, не курити за півгодини до обстеження.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Термін готовності результату: 3 робочих дні.