Герпес вірус (Herpes simplex virus) 1,2 типи, антитіла IgG

Код: 3101

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

240,00 грн

Опис аналізу:

Герпес (Herpes simplex virus) 1,2 тип, антитіла IgG - аналіз, що проводиться для визначення в крові імуноглобулінів G (антитіл) до вірусу простого герпесу першого та другого типів. Це два найпоширеніших серед людей типу герпесу: перший вражає в основному ротову порожнину і область навколо рота, а другий - геніталії (генітальний герпес).

Перший тип герпесу ( «лихоманка на губах») зустрічається частіше за інших - за різними оцінками він присутній у 50-80% людей. Генітальний герпес менш поширений, але також є у кожного п'ятого. Симптоми хвороби часто малопомітні, а тому більшість вірусоносіїв навіть не підозрює про наявність у них інфекції.

З моменту зараження, вірус герпесу в прихованому вигляді залишається в організмі на все життя, але найменше ослаблення захисних сил організму веде до його активації і появи симптомів інфекції.

На появу вірусу організм реагує виробленням антитіл (імуноглобулінів), які нейтралізують його дію. Імуноглобуліни бувають декількох класів, але в лабораторній діагностиці найбільш показові:

  • IgM - з'являється в крові через 4-6 днів після зараження і циркулює протягом одного-двох місяців;
  • IgG - починає вироблятися через 1,5-2 тижні після інфікування і зберігається в крові протягом усього життя.

Антитіла IgG, постійно циркулюючи в крові, реагують на повторне інфікування або активацію вірусу, який перебуває в латентній формі. Це дозволяє швидше включатися захисним системам організму, щоб придушити інфекцію якомога швидше.

Якщо в крові виявлено імуноглобулін G, то це ознака хронічної інфекції, або гострої в минулому.

Покази до аналізу на антитіла IgG до герпесу типу I, II

За даними досліджень, 1 і 2 тип вірусу пов'язані з раком шийки матки і піхви, підвищують сприйнятливість до ВІЛ і сприяють розвитку імунодефіциту людини у вже ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Однак, основна небезпека вірусу - негативний вплив на плід в період виношування. Тому основне показання до аналізу - вагітність, а обстеження найчастіше призначається акушер-гінекологами:

  • в процесі планування вагітності (враховуючи, що вірус може не проявляти себе, обстеження призначається кожній жінці, яка планує вагітність, навіть якщо у неї ніколи не було проявів герпесу);
  • при симптомах внутрішньоутробної інфекції;
  • фетоплацентарній недостатності.

Інфекціоністами обстеження може призначатися при:

  • імунодефіцитних станах;
  • підозрі на ВІЛ;
  • висипаннях, характерних для герпесу.

Урологами і гінекологами обстеження призначається при діагностиці урогенітальних інфекцій.

Аналіз на перший і другий типи герпесвірусу призначається в комплексі обстеження на TORCH-інфекції - захворювання, найбільш небезпечні для плоду під час внутрішньоутробного розвитку. Вони можуть привести до викиднів, передчасних пологів і вад розвитку у дитини.

Норми антитіл IgG до 1 і 2 типів герпесу в крові

Одиниця виміру цього аналізу - індекс позитивності; якщо його значення в результатах аналізу зазначено як менш 0,8 - значить аналіз негативний, тобто антитіл G до вірусу герпесу 1 і 2 типів не виявлено.

Значення в межах 0,8-1,0 говорять про сумнівні результати - в такому випадку аналіз краще повторити через деякий час. Значення від 1,01 і вище говорять про позитивний результат, наявність антитіл G і активний перебіг інфекції або ж приховану присутність вірусу в організмі.

Підготовка до обстеження: аналіз не вимагає спеціальної підготовки.

Матеріал обстеження: венозна або капілярна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Терміни готовності: 2 робочих дні.