Герпес вірус (Herpes simplex virus) 1,2 типи, антитіла IgМ

Код: 3102

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

240,00 грн

Опис аналізу:

Герпес (Herpes simplex virus) 1,2 тип, антитіла IgM - обстеження, призначене для пошуку в крові одного з класів антитіл до вірусів герпесу 1 і 2 типів - імуноглобуліну M (IgM).

Віруси герпесу 1 і 2 типів - споріднені, і після зараження залишаються в організмі на все життя, хоч можуть і не проявляти себе вираженими симптомами. Розрізняються вони лише тим, що при першому типі герпетичні висипання вражають в основному область біля рота (найчастіше губи, тому хворобу можуть називати «лихоманкою на губах»), а при другому - геніталії.

IgM - найперші антитіла, що виробляються організмом при інфікуванні вірусом, і їх наявність говорить про те, що інфекція є первинною (людина тільки заразилася) і знаходиться в активній фазі. У деякої частини пацієнтів (від 10% до 30%) імуноглобулін M виробляється при рецидиві прихованої хронічної інфекції.

Покази до аналізу на антитіла IgM до герпесу типу I, II

Завдяки тому, що герпес зустрічається дуже часто, поширена помилка, що це інфекція, хоч і з досить неприємними симптомами, але в цілому нешкідлива. Дослідження останніх десятиліть показали, що це не так.

Обидва типи вірусу мають відношення до раку шийки матки та раку піхви, сприяють передачі вірусу імунодефіциту людини. Найнебезпечніший за все вірус для вагітних, тому що є TORCH-інфекцією - вірусом здатним порушувати нормальний розвиток плоду.

Обстеження на антитіла M до вірусів першого і другого типу найчастіше призначають акушер-гінекологи, інфекціоністи та урологи.

Покази до призначення в гінекології:

  • підготовка до вагітності;
  • фетоплацентарна недостатність;
  • симптоми внутрішньоутробної інфекції;
  • діагностика урогенітальних інфекцій.

Показом для призначення аналізу інфекціоністом може служити:

  • висипання, характерні для герпесу 1, 2 типів;
  • підозра на ВІЛ;
  • імунодефіцит.

Основним показом в урології є діагностика урогенітальних інфекцій.

Норми імуноглобуліну IgM до герпесу типів I, II

Результат аналізу відображається в індексі позитивності, значення якого може вказувати на негативний (антитіл і, слідчо, інфекції немає), сумнівний або позитивний (виявлені антитіла) результат.

Якщо індекс позитивності менше 0,8 - аналіз негативний, імуноглобуліну M в крові немає і, швидше за все, інфекції також. Якщо індекс перебуває в межах 0,8-1,0 - результат сумнівний, а обстеження краще повторити через 5-7 днів. Якщо індекс 1,01 і більше - мав місце факт недавнього інфікування.

Негативний аналіз на IgM не гарантує відсутності вірусу герпесу в організмі, тому що імуноглобуліни M циркулюють в крові лише при первинному зараженні, але їх може не бути при хронічній інфекції. Тому для повної впевненості аналіз здається в комплексі з обстеженням крові на IgG.

Підготовка до обстеження: аналіз не вимагає спеціальної підготовки.

Матеріал обстеження: венозна або капілярна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Терміни готовності: 2 робочих дні.