Герпес вірус (Herpes simplex virus) 1,2 типи, плазма крові, слина, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3104

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Герпес (Herpes simplex virus) 1,2 тип (плазма крові) - аналіз крові, завдяки якому можливо визначити, чи є в ній ДНК вірусу герпесу. Цей аналіз показує факт зараження навіть на ранніх термінах розвитку інфекції, коли організм ще не встигає відреагувати на загрозу виробленням антитіл.

Перший і другий тип - найпоширеніші герпетичні інфекції. Після інфікування вірус залишається в організмі в прихованій формі на все життя, викликаючи рецидиви хвороби при ослабленні захисних систем організму. За даними досліджень герпесом 1 типу заражено 50% -80% людей, а вірусом другого типу - не менше 20%. Симптоми хвороби часто можуть бути малопомітними, тому більшість носіїв навіть не здогадуються про факт наявності герпесу в їх організмі.

Симптоми інфікування в обох випадках однакові - поява висипань у вигляді бульбашок з рідиною, які лопаючись, утворюють ранки. Різниця між ними лише в тому, що вірус 1 типу частіше уражає слизову ротової порожнини і область навколо рота (зазвичай губи), тоді як вірус другого типу - частіше проявляється на слизовій геніталій.

Обидва типи простого герпесу є TORCH-інфекціями - захворюваннями дуже небезпечними для плоду під час вагітності. Під їх впливом можливо передчасне переривання вагітності і розвиток у плода ряду пороків.

Крім того, герпес 1 і 2 типів сприяє злоякісним процесам в шийці матки і піхві.

Покази до здачі крові на вірус герпесу типів I, II

Так як найбільш небезпечні TORCH-інфекції для вагітних, найчастіше аналіз призначається акушер-гінекологами вже вагітним жінкам. Але краще обстеження проходити при плануванні вагітності, щоб, в разі виявлення вірусу, пройти курс терапії, що пригнічує його дію (під час вагітності це протипоказано).

Показами в гінекології служать:

  • вагітність або її планування;
  • фетоплацентарна недостатність;
  • ознаки розвитку внутрішньоутробної інфекції;
  • діагностика хвороб, що передаються статевим шляхом.

Крім того аналіз може призначатися інфекціоністами в разі:

  • виявлення висипу, характерною для герпесу;
  • при імунодефіциті неясної етіології;
  • в разі ВІЛ-інфікування.

Урологи можуть призначати аналіз, при діагностиці урогенітальних інфекцій.

Інтерпретація результатів

Аналіз на вірус простого герпесу типу I, II методом ПЛР - якісне дослідження. Це означає, що немає ніяких норм або референтних значень у вигляді цифр. Результатом аналізу може бути виявлення ДНК вірусу при позитивному аналізі і її відсутність - при негативному.

Підготовка до обстеження

Особливою підготовки до обстеження не потрібно, бажано не палити перед обстеженням (це рекомендовано при будь-якому аналізі крові).

Матеріал обстеження: плазма крові з вени або з пальця.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Терміни готовності: 2 робочих дні.