Герпес вірус (Herpes simplex virus) 1,2 типи, зішкріб, сеча, біоптат, змив з кон’юнктиви ока, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3103

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Герпес (Herpes simplex virus) 1,2 тип (зішкріб, сеча, біоптат, cмив з кон'юнктиви ока) - аналіз, що дозволяє визначити наявність ДНК вірусу герпесу в крові. Обстеження інформативне навіть на ранніх термінах зараження, коли організм ще не виробляє достатньої кількості антитіл, а тому аналіз крові на антитіла не дає результатів.

Віруси простого герпесу 1 і 2 типів - дуже поширені інфекції: тип I є у більш, ніж половини людей, тип II - у близько 20% людства. Це споріднені інфекції, які проявляються однаковими симптомами, але різної локалізації. Вірус герпесу 1 типу зазвичай проявляється на слизовій рота і в колоротової порожнини (найчастіше на губах), однак може вражати й інші слизові оболонки. Вірус герпесу 2 типу називається генітальним герпесом через те, що симптоми майже завжди виявляються на слизових статевих органів.

Після інфікування, обидва типи вірусу залишаються в організмі на все життя, тобто, якщо у людини хоча б раз в житті був герпес на губах - значить вірус зберігається в організмі постійно. Значну частину часу вірус перебуває в латентному стані, але реагує на ослаблення імунної системи, викликаючи рецидиви висипань.

Періодичні висипання, що з'являються під впливом вірусу, викликають дискомфорт, однак не в цьому головна небезпека інфекції. Простий герпес - одна з TORCH-інфекцій, що викликають проблеми з розвитком дитини під час вагітності. Під його впливом можливі викидні, передчасні пологи або розвиток внутрішньоутробних патологій плоду.

Покази до обстеження

У зв'язку з небезпекою вірусу для вагітних, найчастіше аналіз призначається акушер-гінекологами, проте його також можуть призначати інфекціоністи та урологи.

Показом до призначення в акушерстві та гінекології можуть бути:

  • планування вагітності (бажано обстежитися обом майбутнім батькам);
  • поява симптомів внутрішньоутробної інфекції плода;
  • фетоплацентарна недостатність;
  • пошук урогенітальних інфекцій.

Показом до обстеження для інфекціоніста може служити:

  • поява висипань, характерних для герпесу;
  • імунодефіцит;
  • підозра на ВІЛ.

Урологами аналіз призначається в процесі діагностики захворювань, що передаються статевим шляхом.

Інтерпретація результатів

Аналіз на ДНК вірусу простого герпесу 1 і 2 типів - якісне дослідження, результат якого відображається в значеннях «виявлено» (ДНК вірусу є в обстежуваному матеріалі) або «не виявлено» (ДНК вірусу відсутній).

Підготовка до обстеження

Особливої підготовки до обстеження не потрібно, але в разі забору для аналізу сечі або проведення мазка рекомендується не мочитися 1,5-2 години до здачі аналізу. Жінкам бажано здавати сечу або мазок до менструації або через кілька днів після її завершення.

Матеріал обстеження: зішкріб, сеча, біоптат, cмив з кон'юнктиви ока.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Терміни готовності: 2 робочих дні.