Герпес вірус (Herpes simplex virus) тип 2, антитіла IgG

Код: 3202

Час виконання: 3 раб.дн.

Ціна у Київ

240,00 грн

Опис аналізу:

Герпес тип 2, антитіла IgG - аналіз, який визначає, чи присутні в організмі антитіла до вірусу простого герпесу другого типу. Так як при цьому типі герпесу висипаннями найчастіше уражаються статеві органи, його також називають генітальним герпесом.

При ураженні організму герметичною інфекцією другого типу, на слизових в області статевих органів і анусу (в окремих випадках можливі висипання в ротовій порожнині і області губ) з'являються маленькі бульбашки, наповнені рідиною. Лопаючись, вони перетворюються у відкриті ранки, невеликі, але болісні.

Герпесвірус другого типу передається в основному статевим шляхом і дуже заразний. За даними досліджень, вірусом інфіковано близько 20% людей, при цьому більшість з них навіть не підозрюють про це. Пов'язано це з тим, що симптоми герпесу можуть бути слабо виражені.

Після інфікування, починається інкубаційний період хвороби, що триває зазвичай близько двох тижнів, після чого з'являються болючі пухирці. Вони наповнені рідиною, а лопаючись, утворюють ранки. Висипання можуть бути на стегнах, сідницях, статевих органах або в перианальній області і, зазвичай, проходять протягом місяця.

Протягом цього періоду герпес пригнічується імунітетом і переходить в латентну форму, проте не усувається з організму. При ослабленні імунної системи (під дією інфекцій, хронічних захворювань або стресів), вірус знову активується, викликаючи повторну появу симптомів.

Вірус найбільш небезпечний для новонароджених, викликаючи енцефаліт і неонатальний герпес, а також для пацієнтів з ослабленою імунною системою. Також вірус герпесу робить організм більш сприйнятливим до ВІЛ, а пацієнтів з ним - більш заразними, сприяючи збільшенню в крові кількості вірусу імунодефіциту людини.

Герпес неможливо повністю вилікувати - вірус на все життя залишається в організмі господаря, який реагує на його присутність виробленням антитіл. При первинному зараженні виробляються антитіла класу М (IgM), на зміну яким  приходять IgG, концентрація яких повільно наростає протягом декількох тижнів, після чого спадає.

Антитіла IgG постійно циркулюють в крові людини, завдяки чому, при повторній активації вірусу, після тривалого перебування в прихованій формі, антитіла виробляються набагато швидше.

Покази до призначення аналізу на герпес 2 типу

Обстеження може призначатися гінекологами, урологами, дерматовенерологами або інфекціоністом в випадках:

  • виявлення симптомів герпетичної інфекції;
  • планування вагітності;
  • скринінгу пацієнтів з групи ризику (які контактували з інфікованою людиною).

Значення результатів

Результати аналізу відображаються у вигляді індексу позитивності, при значенні якого менше, ніж 0,8 можна стверджувати, що антитіл класу G до вірусу простого герпесу другого типу у пацієнта немає. Значення індексу більш, ніж 1,0 підтверджує наявність антитіл, а значення в межах 0.8-1.0 вимагають повторної здачі аналізу через кілька тижнів.

Важливо враховувати, що відсутні антитіла можуть не тільки у здорових пацієнтів, які ніколи не контактували з вірусом герпесу другого типу. Якщо з моменту зараження пройшло занадто мало часу, антитіла просто могли не виробитися. У таких випадках може бути призначений аналіз на антитіла типу М.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІФА.

Терміни проведення: 3 робочих дні.