Герпес вірус (Herpes simplex virus) тип 2, антитіла IgМ

Код: 3226

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

220,00 грн

Опис аналізу:

 

Герпес вірус (HSV), тип II, антитіла IgM - лабораторний аналіз, що дозволяє встановити, чи заражена людина вірусом простого герпесу (Herpes Simplex Virus, HSV) другого типу чи ні.

Основний симптом зараження вірусом простого герпесу - поява болісних бульбашок, наповнених рідиною, яка супроводжується вираженим відчуттям печіння. Вірус простого герпесу може вражати губи і прилеглу до них область (І тип) або розвиватися на слизових оболонках статевих органів (ІІ тип або генітальний герпес).

У відповідь на зараження організм виділяє антитіла (імуноглобуліни) для пригнічення активності вірусу. Спочатку виробляється більш «ранній» тип антитіл - IgM, які поступово змінюються постійно циркулюючими в крові антитілами класу IgG. Лабораторний аналіз здатний виявити IgM на 9-10-у добу з моменту інфікування, фіксуючи наявність антитіл протягом одного - двох тижнів. Весь цей період концентрація IgM знижується, поступово опускаючись до порогу чутливості тесту.

Таким чином, IgM є першою захисною реакцією організму, тоді як IgG сфокусовані на забезпеченні довгострокового захисту. Підвищений рівень IgM (на тлі відсутності або присутності IgG в незначній кількості) вказує на те, що найімовірніше у пацієнта первинне інфікування вірусом, а не рецидив раніше набутої інфекції.

Покази до призначення
Аналіз може призначити гінеколог, уролог або дерматовенеролог пацієнтам, які вперше помітили у себе симптоми герпетичної інфекції. При цьому герпес не обов'язково повинен знаходитись на статевих органах - бувають випадки, коли вірус другого типу виявляли у пацієнтів з герпесом на губах. За допомогою аналізу лікаря простіше зрозуміти, чи був заражений пацієнт нещодавно або ж симптоми викликані активацією прихованої в організмі інфекції.

Значення результатів
Концентрація антитіл вимірюється в міжнародних одиницях на мілілітр (МО/мл). Результат може бути:

  • негативним - концентрація антитіл IgM до вірусу герпесу в межах 0-0,5 МО/мл;
  • слабо позитивним - 0,51-1,6 МО/мл;
  • позитивним - 1,61-10 МО/мл;
  • сильно позитивним - концентрація антитіл перевищує 10 МО/мл.

Негативний результат означає, що антитіла IgM до вірусу герпесу другого типу не виявлено. Таке може бути в декількох випадках:

  • зразок крові зданий занадто рано - достатня для діагностики кількість антитіл ще не виробилася;
  • інфекція перебуває в організмі пацієнта тривалий час - антитіла IgM встигли змінитися антитілами IgG;
  • пацієнт не інфікований вірусом герпесу (можливо в тих випадках, якщо симптомів немає, а аналіз робиться профілактично);
  • імунна система пацієнта ослаблена і не виробляє кількості антитіл, достатньої для виявлення.

Слабо позитивний результат говорить про низький титр антитіл і необхідність подальшої діагностики. Позитивний і сильно позитивний результат вказують на наявність антитіл і, ймовірно, первинне інфікування пацієнта.
З урахуванням перерахованих вище варіантів, аналіз на антитіла IgM до герпесу ІІ типу, майже завжди призначається в комплексі з іншими обстеженнями, які допомагають лікареві уточнити картину хвороби. Це може бути тест на антитіла IgG до герпесу II типу, аналіз на IgM і IgG до вірусу герпесу I типу, ПЛР-тест, що виявляє не антитіла, а сам вірус та ін.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін проведення: 1 робочий день.