Герпес вірус 6 тип (HHV 6), антитіла IgG

Код: 3446

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

220,00 грн

Опис аналізу:

Герпес вірус (HHV) тип 6, антитіла IgG - аналіз, що дозволяє встановити, чи інфікована людина вірусом герпесу шостого типу. Цей тип вірусу не так відомий, як, наприклад, перший (вірус простого герпесу, що розвивається на губах), але поширений він також досить широко - антитіла виявляють у більшості дорослих людей.

До 6 типу належить два види герпесвірусів (6А і 6В), які до 2012 року вважалися підвидами одного вірусу. Зараження відбувається, як правило, ще в дитячому віці. Інфікування може відбуватися без симптомів або викликати розвиток дитячої розеоли (раптова екзантема або «шоста хвороба»). Проявляється вона різким збільшенням температури тіла протягом 3-5 днів, за якою слідує поява висипки, схожої на кір.

Одужання не супроводжується загибеллю вірусу в організмі - він переходить у приховану форму, зберігаючи здатність до повторного розвитку в разі ослаблення імунітету (за імунодефіцитів або у разі навмисного ослаблення імунітету при трансплантації). Вченими активно вивчається можлива роль вірусу герпесу 6-го типу у виникненні синдрому хронічної втоми, розсіяного склерозу, хвороб лімфоїдної тканини та ін.

Незалежно від того, з симптомами або без пройшло інфікування, імунною системою людського організму виробляються антитіла для нейтралізації вірусу. Антитіла класу G (IgG), що забезпечують довгостроковий захист організму, починають вироблятися з другого тижня після початку розмноження вірусу в організмі. Через місяць з моменту зараження антитіла досягають максимальної концентрації, яка з невеликими відхиленнями підтримується все життя.

Таким чином, аналіз на антитіла IgG до вірусу герпесу 6-го типу - це ефективний метод для фіксації факту зараження навіть через роки після перенесеної хвороби.

Покази до призначення
Дослідження може знадобитися широкому колу фахівців: педіатрам, інфекціоністам, трансплантологам, імунологам, акушер-гінекологам та ін. Показами найчастіше є:

 • дитяча інфекція, що супроводжується підвищенням температури і висипкою;
 • інфекційний мононуклеоз (якщо у пацієнта негативні результати аналізів на вірус герпесу 4 типи);
 • підготовка до трансплантації і реабілітаційний період після неї;
 • діагностика вірусної інфекції у пацієнтів з імунодефіцитом (найбільш відомим прикладом є ВІЛ);
 • обстеження пацієнтів з хворобами лімфоїдної тканини.
Значення результатів
Отримані в ході лабораторного дослідження дані відображаються у вигляді числового індексу, значення якого лежать в трьох діапазонах:
 • менше 0,8 - негативний результат;
 • 0,8-1,09 - сумнівний результат;
 • 1,10 і більше - позитивні результати аналізу.
Негативний результат означає, що антитіла IgG не виявлені. Таке можливо в наступних випадках:
 • пацієнт ніколи не заражався вірусом герпесу 6-го типу;
 • з моменту зараження пройшло менше двох тижнів, і концентрація антитіл не досягнула необхідного рівня (контрольний аналіз роблять через 2 тижні);
 • імунітет пацієнта не здатний виробляти достатньої для виявлення кількості антитіл.

Сумнівні результати вимагають повторного тесту через два тижні, а позитивний результат говорить про наявність антитіл в організмі і, відповідно, вірусу герпесу 6-го типу.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: зразок крові.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 4 робочих дні.