Протозойні кишкові інвазії (Giardia lamblia, Blastocystis hominis, Dientamoeba fragilis, Isospora belli, Cryptosporidium parvum, Entamoeba histolytica), кал, методом ПЛР, якісне визначення

Код: 3319

Час виконання: 7 роб.дн.

Ціна у Київ

1300,00 грн

Опис аналізу:

Протозойні кишкові інвазії, якісне визначення – лабораторний аналіз, що дозволяє визначити чи інфікована людина паразитарними мікроорганізмами із групи найпростіших. Аналіз дозволяє виявити збудників лямбліозу, бластоцистозу, діентамебіазу, ізоспорозу, криптоспоридіозу та амебіазу.

Найпростіші, які паразитують у травному тракті, поширюються фекально-оральним шляхом. В організм проникають з інфікованою їжею або водою, в яку потрапляють із фекаліями зараженої людини. Поширенню протозойних інвазій також сприяє недостатня гігієна рук.

Розвиток найпростіших в організмі господаря може викликати ряд неприємних симптомів: біль у животі, нудоту та блювання, появу крові та слизу в калі, тривалу діарею. Тяжкий перебіг хвороби з ускладненнями часто спостерігається у дітей, пацієнтів старшого віку, людей з сильно ослабленим імунітетом (внаслідок хвороб або лікування).

Діти часто заражаються найпростішими через недостатнє дотримання правил гігієни. Тому спалахи протозоозів у дитячих садках та школах – не рідкість. Окремою групою ризику є люди, які повернулися з країн із спекотним кліматом.

Аналіз методом полімеразної ланцюгової реакції націлений на пошук фрагментів генетичного матеріалу таких найпростіших:

  • Giardia lamblia – збудник лямбліозу;
  • Blastocystis hominis – причина бластоцистозу;
  • Dientamoeba fragilis – викликає діентамебіаз;
  • Isospora belli – призводить до розвитку ізоспорозу;
  • Cryptosporidium parvum – збудник криптоспоридіозу;
  • Entamoeba histolytica (дизентерійна амеба) – причина амебіазу (дизентерії).

Така діагностика дуже чутлива і точна – результати аналізу дозволяють з упевненістю стверджувати про наявність чи відсутність протозойних кишкових інвазій.

Покази до призначення

Аналіз може призначити гастроентеролог, інфекціоніст, сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Показаннями до призначення можуть бути:

  • наявність симптомів протозойної кишкової інвазії;
  • контакт із зараженою людиною;
  • контроль ефективності лікування хвороб, спричинених кишковими найпростішими;
  • профілактичне дослідження людей із групи ризику.

Значення результатів

Аналіз якісний - у бланку з результатами може бути лише два значення: "виявлено" або "не виявлено". Нормою є перший результат, який означає, що генетичного матеріалу найпростіших не виявлено і  пацієнт не інфікований. Результат «виявлено» за будь-яким із зазначених мікроорганізмів вказує на те, що пацієнт заражений даним збудником.

Підготовка до обстеження

За три доби слід відмовитися від прийому проносних препаратів та засобів, що впливають на моторику кишечника. Цей період не можна користуватися анальними свічками і маслами.

Матеріал для дослідження: зразок калу

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 7 робочих днів.