Герпес вірус 6 тип (HHV 6), плазма крові, слина, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3416

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Герпес 6 типу (плазма крові, слина методом ПЛР) - аналіз, застосовуваний для підтвердження присутності в організмі ДНК двох близькоспоріднених вірусів (генетично ідентичних на 95%), що відносяться до герпесу 6-го типу. Дослідження плазми крові більш більш точне через те, що лімфоцити і моноцити (клітини крові) є постійним місцем розмноження і проживання вірусу.

Вірус герпесу людини типу В більш поширений, а вірус типу А частіше виявляється у пацієнтів з імунодефіцитом; в цілому ж 6-ий тип герпесу часто зустрічається у всіх людських популяціях без винятку.

Вірус легко передається повітряно-крапельним шляхом, але нерідкі випадки інфікування в процесі трансплантації, переливання крові, при використанні нестерильних медичних інструментів; можлива передача ВГЛ-6 від матері до дитини під час вагітності.

Вірус герпесу в латентному вигляді дуже широко поширений, тому перший контакт з вірусом і інфікування відбувається в основному у віці від 4 місяців до двох років, причому часто інфекція протікає безсимптомно.

Другий варіант перебігу інфекції - раптова екзантема (дитяча розеола), для якої характерно підвищення температури до 39-40 градусів протягом трьох-чотирьох днів. Після повернення температури до норми, в термін до доби з'являються висипання, схожі на висип при кору або краснусі, які часто невірно інтерпретуються та стають причиною невірного діагнозу. Висип поступово проходить, без лущення і пігментації.

Зараження в дорослому віці зустрічається рідко і може супроводжуватися симптомами інфекційного мононуклеозу (тест на вірус Епштейна-Барр при цьому негативний) або фульмінантного гепатиту.

Вірус герпесу 6-го типу може привести до появи ускладнень з боку нервової системи у вигляді менінгітів і енцефалітів. Він є однією з причин відторгнення пересаджених органів, крім того, становить небезпеку для пацієнтів з імуносупресією і розглядається як потенційна причина розсіяного склерозу і синдрому хронічної втоми.

Покази до призначення аналізу на герпес 6 типу 

Аналіз може бути призначений інфекціоністами, педіатрами, хірургами, неврологами або гематологами при наступних показах:

  • диференціальна діагностика інфекцій, для яких характерні лихоманка і висипання, у дітей;
  • симптоми інфекційного мононуклеозу (при негативному тесті на вірус Епштейна-Барр);
  • підготовка до трансплантації або переливання крові;
  • контроль ефективності терапії ВГЛ-6;
  • перевірка пацієнтів з ВІЛ на асоційовані вірусні інфекції.

Інтерпретація результатів

Дослідження якісне, при ньому можливий тільки негативний (генетичний матеріал вірусу герпесу людини 6 типу не виявлено) або ж позитивний (пацієнт заражений ВГЛ-6) результат.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени, слина.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Терміни проведення: 2 робочих дні.