Герпес вірус 3 тип (Varicella Zoster), антитіла IgА

Код: 3448

Час виконання: 6 раб.дн.

Ціна у Київ

530,00 грн

Опис аналізу:

Герпес вірус, тип III (Varicella Zoster), антитіла IgA - аналіз, який визначає, чи є в крові пацієнта IgA (антитіла класу А) до вірусу вітряної віспи.

Цей вірус дуже поширений і легко передається повітряно-крапельним шляхом. Більшість з нас стикається з ним ще в дитинстві - інфікування викликає всім відому «вітрянку». Але не всі знають, що після зникнення симптомів, вірус не гине в організмі остаточно, а знаходить укриття в нейронах. Ослаблення захисних сил організму дає вірусу можливість активуватися повторно - тоді розвиваються симптоми іншої хвороби, відомої як оперізуючий лишай (оперізуючий герпес).

Одним із захисних заходів організму, у відповідь на інфікування вірусом герпесу третього типу, є вироблення антитіл. Антитіла (називаються також імуноглобулінами, Ig), відповідають за різні ланки імунітету і бувають декількох класів: A, M, G та ін. Імуноглобуліни IgA до Varicella Zoster починають вироблятися захисними силами організму раніше інших класів антитіл, тому лабораторний тест на IgA досить часто використовується для підтвердження вітряної віспи (розвивається за першого проникнення інфекції) або оперізувального лишаю (з'являється за повторної активації інфекції, прихованої в нейронах).

Покази до призначення

Дослідження може призначити педіатр або терапевт, дерматолог, інфекціоніст. Також тест може бути призначений гінекологом в рамках підготовки жінки до вагітності - це пов'язано з тим, що вірус герпесу III типу може нести небезпеку для плоду. Крім того, вагітні жінки часто переносять «вітрянку» з ускладненнями.

Можливі покази до тесту на IgA до Varicella Zoster:

  • симптоми «вітрянки» або оперізуючого герпесу;
  • контакти з людьми, яким поставлено діагноз «вітряна віспа» або «оперізуючий лишай»;
  • планування або факт настання вагітності;
  • спостереження за пацієнтами з імунодефіцитом (ослабленим імунітетом);
  • підозра на вроджену інфекцію у новонароджених.

Значення результатів

Результати аналізи переводяться в простий і зручний числовий індекс, який називається коефіцієнтом позитивності. За значень індексу менше 0,8 тест вважається негативним - це означає, що антитіла IgA до вірусу Varicella Zoster не виявлені. За значень індексу вище, ніж 1,1 результат вважається позитивним - у пацієнта виявлені антитіла. Значення в межах 0,8 - 1,09 вказують на сумнівні результати, які не дозволяють дати однозначної відповіді про наявність антитіл.

Негативний результат означає, що в даний момент в крові пацієнта немає антитіл IgA до вірусу вітряної віспи, а сам він не хворий на «вітрянку» або оперізуючий герпес. Наявність антитіл вказує на те, що пацієнт був недавно заражений або переживає повторну активацію інфекції. Сумнівний результат вимагає проведення повторного тесту через 1,5-2 тижні. Якщо повторний аналіз також сумнівний, то вважається, що антитіла не виявлені.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: зразок венозної крові.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 3 робочих дня.