Герпес вірус 3 тип (Varicella Zoster), антитіла IgM
Опис аналізу:
Герпес тип 3 (антитіла IgM) - аналіз, що виявляє антитіла класу M (IgM) до вірусу вітряної віспи, який, потрапляючи в організм повітряно-крапельним шляхом, може викликати два захворювання: вітряну віспу («вітрянку») і оперізуючий лишай (оперізуючий герпес ).
Вітряна віспа розвивається внаслідок першого попадання вірусу в організм, що найчастіше відбувається в дитячому віці. Інфікування в дорослому віці викликає більш важкі і тривалі симптоми.
Інкубаційний період, що триває від 10 до 21 дня (в середньому - 14 днів), змінюється першими симптомами: високою температурою і загальним нездужанням. Потім з'являється висип у вигляді пухирців, які протягом 2 тижнів покриваються скоринкою і зникають. В процесі одужання організм синтезує антитіла, що формують імунітет на все життя.
Проте, Varicella Zoster Virus в організмі не гине, а переходить в приховану форму, викликаючи, при повторній активації, оперізуючий лишай. Це можливо через ослаблення імунітету під впливом стресів, внаслідок різкого і сильного переохолодження або при розвитку онкологічних захворювань.
Оперізуючий герпес починається з загального нездужання, підвищення температури і сильного болю (поколювання, сверблячки або подразнення) на тулубі або на обличчі. Через 1-3 дні в цих місцях з'являється висипка, а больові відчуття зберігаються близько місяця, навіть після зникнення висипки.
Внаслідок реактивації можливий розвиток офтальмологічного оперізуючого герпесу (з ризиком пошкодження рогівки), синдрому Рамсея-Ханта (з ймовірністю тимчасової втрати слуху) і рухового оперізуючого герпесу (спостерігається м'язова слабкість уражених ділянок).
Антитіла IgM, виробляються організмом у першу чергу і вказують на гострий інфекційний процес внаслідок зараження (вітряна віспа) або повторної активації вірусу (оперізуючий лишай).
Покази до призначення
Аналіз може призначатися інфекціоністом, терапевтом, педіатром при симптомах вітряної віспи або неврологом при проявах оперізуючого герпесу.
Інтерпретація результатів
Результати аналізу відображаються у вигляді індексу, який може мати такі значення:
- менше 0,8 - негативний результат (антитіла IgM не виявлені), що означає, що пацієнт не інфікований вітряною віспою, або ж з моменту зараження пройшло занадто мало часу для синтезу антитіл;
- 0,8 - 1,0 - сумнівний результат, що вимагає повторного обстеження;
- більш 1,01 - позитивний результат (антитіла IgM присутні), що означає, що пацієнт інфікований вірусом вітряної віспи, а інфекція знаходиться в гострій стадії.
Підготовка до обстеження: не потрібна.
Матеріал для дослідження: кров з вени.
Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).
Термін проведення: 2 робочих дні.