Гістологічне дослідження (операційного матеріалу)

Код: 4702

Час виконання: 10 роб.дн.

Ціна у Київ

1150,00 грн

Опис аналізу:

Гістологічне дослідження (операційного матеріалу) - лабораторне дослідження, основне призначення якого - діагностика онкологічних захворювань. При аналізі вивчаються частки тканин пацієнта, вилучених під час оперативного хірургічного втручання.

Ці зразки називаються операційним матеріалом і можуть належати до будь-яких органів і тканин. На аналіз беруться тканини кісткового мозку, шкіри, залоз внутрішньої секреції (щитоподібна і передміхурова залози), шлунку, кишечнику, печінки, нирок, легень, лімфовузлів, матки, кісток або хрящів та ін. Виняток становлять собою лише слиз, кров, ексудат (рідина, що виділяється за запального процесу) і зразки тканин розміром менш 1 міліметра - вони не є повноцінними об'єктами для гістологічного дослідження.

Стан отриманого операційного матеріалу фіксується за допомогою спеціальних розчинів (найчастіше, це формалін) і піддається подальшій обробці. Потім зразок розрізається на ультратонкі зрізи, які розміщуються на предметних скельцях і досліджуються.

Така процедура обробки операційного матеріалу необхідна для збереження структури клітин зразка, максимально близькою до прижиттєвої. Дослідження проводиться лікарем за допомогою мікроскопау: кожен з зрізів ретельно вивчається на предмет можливих відхилень від норми.

Покази до гістологічного дослідження операційного матеріалу

Аналіз, в більшості випадків, призначається за підозри на розвиток пухлинного процесу. Показами до гістологічного дослідження є:

  • диференційна діагностика передпухлинних, пухлинних і непухлинних станів;
  • підтвердження або виключення онкологічних хвороб;
  • визначення тактики подальшого лікування.

Операційний матеріал, отриманий і оброблений відповідним чином, може зберігатися, використовуючись в разі потреби для повторного аналізу.

Інтерпретація результатів

В результаті обстеження формується опис проведеного мікроскопічного дослідження, а пацієнту видається бланк, де описані виявлені зміни і ознаки патологій. Ці дані лягають в основу діагнозу, який ставить лікар. Гістологічний діагноз дозволяє оцінити, наскільки злоякісна пухлина, на якій стадії знаходиться захворювання і наскільки поширений патологічний процес.

За неспецифічних морфологічних змін (які можуть бути характерні для широкого спектру станів) гістологічний висновок обмежується описовою частиною.

Висновок за підсумками гістологічного дослідження формується відповідно до медичної номенклатури і гістологічних класифікацій Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Підготовка до гістологічного дослідження

 Ніякої підготовки з боку пацієнта не потрібно - матеріал відбирається під час хірургічного втручання. Останнє, в свою чергу, може вимагати підготовки, про специфіку якої розповість хірург, який буде проводити операцію.

Матеріал для дослідження: операційний матеріал.

Метод дослідження: гістологічний.

Термін проведення дослідження: 10 робочих днів.