Глюкоза, експрес-тест

Код: 1053

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

110,00 грн

Опис аналізу:

Глюкоза (експрес-тест) - лабораторне дослідження для швидкої перевірки рівня глюкози в крові. У побуті тест може називатися «аналізом крові на цукор», так як моносахарид глюкоза - основне джерело енергії для нашого організму.

Для нормальної роботи організму рівень глюкози повинен знаходитися в певних рамках, а вихід за межі цього «коридору» значень - небезпечний для здоров'я. Наслідки для організму можуть наступати як за нестачі глюкози (гіпоглікемія), так і за її надлишку (гіперглікемія).

Експрес-тест на глюкозу активно застосовується для контролю поточного стану пацієнтів, як з гіпер-, так і з гіпоглікемією. Основна перевага даного дослідження - швидкість отримання результату. Недоліком є той факт, що тест, реєструючи відхилення рівня глюкози від норми, не здатний дати будь-якої інформації про тип, характер і причини порушень вуглеводного обміну.

Таким чином, експрес-тест на глюкозу - це найперший етап в діагностиці порушень метаболізму вуглеводів, який лише сигналізує нам про можливу наявність проблеми. Її природу і причини розкриють подальші дослідження, що проводяться за рекомендаціями ендокринолога.

Покази до призначення
Експрес-тест призначається не тільки ендокринологами (лікарями, що спеціалізуються на лікуванні цукрового діабету), а й будь-яким іншим лікарем, який може запідозрити проблему у пацієнта, - від сімейного лікаря до хірурга.
Симптомами, які можуть насторожити лікаря є:

  • надмірна спрага, часте сечовипускання, погане загоєння ран і інші прояви гіперглікемії;
  • аритмія, тремор, зростання артеріального тиску і неврологічна симптоматика, характерна для гіпоглікемії.

Також експрес-тест на глюкозу може використовуватися для контролю стану пацієнта, яким діагностовано цукровий діабет або інші порушення вуглеводного обміну.

Значення результатів
Нормальною концентрацією глюкози в крові для більшості здорових людей є 3,9-5,9 ммоль/л (за умови, що кров здавалася натщесерце). Якщо аналіз брався через 2 години після прийому їжі, то «коридор» нормальних значень кілька розширюється - від 3,9 до 7,8 ммоль/л.
Перевищення вказаних значень можливе за цукрового діабету, розладів харчування (булімія), стресів і прийому деяких медикаментів. Результат з більш низькими значеннями можливий за неправильного харчування, зневоднення, фізичних перевантажень, критичної недостатності органів або цілих систем (серця, печінки, нирок), за крововтрати тощо.

Підготовка до обстеження: спеціальної підготовки не потрібно.

Матеріал для дослідження: кров.

Метод дослідження: ферментативний УФ метод (гексокіназний).

Термін проведення: 1 робочий день.