Гонорея (Neisseria gonorrhoeae), зішкріб, сеча, біоптат, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3203

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

220,00 грн

Опис аналізу:

Гонорея (методом ПЛР) - аналіз, що виявляє чи є в досліджуваному зразку ДНК бактерії гонококу - збудника гонореї. Це широко поширене венеричне захворювання, жертвами якого стають, в основному, люди, які ведуть активне сексуальне життя.

Інфікування гонококом, в більшості випадків, відбувається під час незахищеного статевого контакту із зараженою людиною, але не виключена і передача побутовим шляхом - через спільне використання, наприклад, предметів гігієни. Інфікована гонореєю мати заражає дитину в процесі пологів.

Ризик зараження зростає при частій зміні статевих партнерів, незахищеному сексі (навіть якщо у партнера немає симптомів), статевому акті з партнером, що має статеві інфекції в анамнезі.

Хвороба по-різному проявляється у жінок і чоловіків. Для перших характерний безсимптомний перебіг, а симптоматика можлива лише під час загострень і проявляється жовтими, білувато-жовтими або кров'яними виділеннями з піхви, болем при сечовипусканні, печінням або свербежем. Можливі болі в промежині або нижній частині живота.

У чоловіків інкубаційний період триває близько 3-4 днів, після чого починаються виділення з уретри, біль при сечовипусканні, почервоніння і набряклість. Можливі печіння і біль в перианальній області. При запущеній гонореї, кількість виділень з уретри зменшується.

Якщо інфекцію не лікувати, вона переходить в хронічну стадію, вражаючи сечовий міхур, нирки, репродуктивні органи (яєчка у чоловіків, яєчники, матку і маткові труби у жінок), приводячи в підсумку до безпліддя. Гонокок здатний також вражати очі, викликаючи кон'юнктивіт, і великі суглоби.

Є кілька способів діагностики гонореї, але найбільш чутливим та точним є визначення генетичного куатеріалу гонокока. Без лабораторного обстеження встановити факт зараження гонореєю не можна, тому що її симптоми, схожі з проявами інших захворювань, що передаються статевим шляхом. Але схеми лікування венеричних захворювань відрізняються, наприклад, у хламідіозу та гонореї подібні симптоми, але лікуються вони по-різному.

Покази до призначення аналізу на гонорею

Найчастіше обстеження призначається гінекологами, урологами, дерматовенерологами або інфекціоністами, але також можливе призначення терапевтом. Показом при цьому є:

  • симптоми гонореї;
  • профілактика хвороби (для сексуально активних чоловіків і жінок);
  • скринінгове обстеження для вагітних.

Значення результатів

Аналіз на гонорею методом ПЛР якісне - можливі тільки показники: «негативно» або «позитивно». Нормою є негативний результату, що означає, що ДНК бактерії в зразку не виявлено, а пацієнт не заражений гонококом. Позитивний результат означає, що пацієнт хворий гонореєю.

Підготовка до дослідження

Жінкам потрібно здавати аналіз до настання місячних або через кілька днів після їх закінчення. Чоловікам потрібно утриматися від сечовипускання протягом двох-трьох годин перед обстеженням.

Матеріал для обстеження: урогенітальний мазок, біоптат, сеча.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Терміни проведення: 2 робочих дні.