Хелікобактер (Helicobacter pylori), антитіла IgG

Опис аналізу:

Хелікобактер, антитіла IgG - аналіз, який визначає, чи є в крові антитіла до бактерії Helicobacter pylori і, як наслідок, сама бактерія. Цей мікроорганізм є одним з факторів, що сприяють появі гастриту, дуоденіту, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.

Хелікобактер з легкістю передається від людини до людини, швидко заселяє слизові оболонки шлунки і дванадцятипалої кишки, виділяючи в процесі існування шкідливі для них токсини. Хоча хелікобактер, за статистикою, виявляється у кожного другого, гастрит розвиваються лише у 15% заражених, а у решти немає будь-яких симптомів. У той же час, зараження бактерією підвищує ризик розвитку раку шлунка.

Хелікобактер сприяє появі гастриту, дуоденіту і виразкової хвороби, але він не єдина їх причина. Генетична схильність, часті стреси, куріння, нераціональне харчування, зловживання алкоголем і прийом ліків, які шкодять слизовій гастродуоденальної зони також грають важливу роль.

У відповідь на зараження людський організм починає вироблення трьох типів імуноглобулінів (антитіл) проти інфекції: IgM, IgA і IgG. В першу чергу, після інфікування наростає IgM, а потім, протягом тривалого часу IgA і IgG. Ключову роль в діагностиці грають саме IgG-антитіла, які виявляються у 95-100% заражених. Для порівняння, IgA вдається виявити лише у 70-80%, а IgМ - у 15-20% пацієнтів з бактерією.

Даний метод обстеження досить чутливий і не вимагає проведення гастроскопії для взяття зразка на аналіз. Але важливо враховувати, що тест визначає наявність антитіл до бактерії, а не самої бактерії. Тому при слабкій імунній реакції (така можлива, наприклад, у літніх пацієнтів або людей з імуносупресією), тест може давати помилково негативні результати.

Покази до призначення аналізу

Дослідження зазвичай призначається гастроентерологом, терапевтом, педіатром або інфекціоністом в наступних випадках:

  • симптоми гастриту, дуоденіту;
  • ознаки виразки шлунка або дванадцятипалої кишки;
  • контроль ефективності лікування хелікобактеріозу.

Значення результатів

Результати аналізу на хелікобактер вимірюються в одиницях на мілілітр (Од/мл або U/ml). При значенні менше, ніж 0,9 одиниць на мілілітр, результат аналізу вважається негативним, при значенні 1,1 Од/мл і більше - позитивним. Значення від 0,9 до 1,09 Од/мл відносяться до проміжних і означають сумнівний результат (не можна достовірно стверджувати, що антитіла до хелікобактеру присутні або відсутні).

Якщо мова йде про контроль ефективності лікування, то про успішність терапії свідчить не повне зникнення антитіл, зменшення їх кількості на 20-25% через півроку після лікування.

Підготовка до обстеження: спеціальної підготовки не потребує.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІХЛА (імунохемілюмінесцентний аналіз).

Терміни проведення аналізу: 1 робочий день.

Записатися на аналізи