Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgА

Код: 3111

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgA - тест, що дозволяє визначити, чи хворіє в даний момент людина хламідіозом в гострій формі. Це захворювання - наслідок розвитку в організмі мікроскопічного паразита бактеріального походження - хламідії.

Існує 4 різновиди хламідій, що атакують людський організм, і викликають різні хвороби. Вид Chlamydia trachomatis, для виявлення якого і розроблено цей аналіз, вражає слизову оболонку уретри, шийки матки, піхви, маткових труб і прямої кишки. Також може розмножуватися в клітинах слизової глотки і в кон'юнктиві, дуже активний в дихальних шляхах новонароджених, якщо вони заразилися від матері під час пологів.

Заразитися хламідіями можуть як жінки, так і чоловіки. У перших при хламідіозі спостерігаються запальні процеси в шийці і порожнині матки, маткових трубах, що ведуть до безпліддя або позаматкової вагітності. У чоловіків може початися уретрит, простатит, або запальні процеси в яєчках і їх придатках.

На зараження хламідіями організм реагує виробленням антитіл - імуноглобулінів трьох класів: A, M і G.

Імуноглобуліни класу А (IgA) - синтезуються організмом при гострій або загостренні хронічної інфекції. Вони відповідають за утворення місцевого імунітету в слизових, уражених хламідіями, саме там спостерігається максимальна концентрація IgA. Завдяки роботі антитіл класу А стримується поширення цих паразитів в організмі.

Вироблятися вони починають через півтора-два тижні після зараження, але потім їх концентрація зменшується. Якщо інфекція переходить в хронічну форму - титр IgA залишається стабільно високим.

Покази до аналізу

У більшості випадків симптоми хламідіозу слабо виражені або відсутні зовсім, завдяки чому носій інфекції продовжує заражати своїх партнерів, навіть не підозрюючи про те, що хворий. Це одна з основних причин широкої поширеності хламідіозу. У підсумку, приблизно кожна п'ята жінка, що народжує, заражена хламідіями, інфікуючи дитину під час пологів.

У половини новонароджених з хламідіозом розвивається кон'юнктивіт, а у кожного десятого - пневмонія. Крім того, паразит шкодить плоду і під час виношування, так як може спровокувати плацентарну недостатність або передчасні пологи. Тому хламідії відносять до TORCH-інфекцій - хвороб матері, здатних зашкодити плоду.

Показом до призначення в гінекології є:

  • вагітність або підготовка до неї;
  • позаматкова вагітність, безпліддя (як наслідок хламідіозу);
  • поява симптомів хламідіозу.

Показами до призначення в урології можуть бути:

  • різі при сечовипусканні;
  • свербіж;
  • хворобливі відчуття в області статевих органів;
  • виділення з сечовипускального каналу;
  • діагностика хвороб, що передаються статевим шляхом.

Новонародженому аналіз призначається неонатологом, якщо у породіллі під час вагітності був діагностований хламідіоз.

Значення результатів

Якщо отримані результат менш, ніж 0,9 - значить IgA в організмі не виявлено (загострення немає), якщо більш, ніж 1,1 - достовірно виявлені (йде гостра фаза хвороби). Значення в межах 0,9-1,1 свідчать про сумнівний результат - аналіз рекомендовано перездати через кілька днів.

Підготовка до обстеження: спеціальна підготовка не потрібна.

Матеріал для аналізу: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Готовність результатів: через 2 робочих дні.