Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgG

Код: 3110

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

220,00 грн

Опис аналізу:

Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgG - обстеження, здатне показати, чи хворів пацієнт в недавньому минулому хламідійною інфекцією. Хламідії - це бактерії, що в процесі еволюції, втратили здатність до самостійної життєдіяльності та стали внутрішньоклітинними паразитами.

Chlamydia trachomatis - лише один з чотирьох різновидів хламідій, що вражають людський організм, інфікуючи клітини слизової оболонки органів сечостатевої системи, і викликаючи урогенітальний хламідіоз. Крім того, її впливу піддаються слизові прямої кишки, задня стінка глотки, кон'юнктива, а також дихальні шляхи новонароджених дітей.

У чоловіків хламідіоз може викликати уретрит, простатит і епідидиміт. У жінок під впливом хламідій може початися запальний процес в шийці або порожнині матки і маткових трубах, що веде до їх непрохідності і неможливості зачати або виносити дитину.

Але дуже часто хламідіоз протікає безсимптомно, тому носій інфекції заражає своїх статевих партнерів, часто навіть не підозрюючи про це. Це призводить до того, що до 20% породіль інфіковані урогенітальним хламідіозом і в процесі пологів передають його дитині. Приблизно половині таких дітей згодом ставлять діагноз «хламідійний кон'юнктивіт», а у кожного десятого через хворобу розвивається запалення легенів.

Хламідії можуть нашкодити плоду під час виношування, сприяючи розвитку плацентарної недостатності і провокуючи передчасні пологи.

При зараженні хламідіями організм починає продукувати антитіла (імуноглобуліни, Ig), які починають боротися з впливом бактерії. Одні з них, IgG (імуноглобуліни G), починають вироблятися приблизно через 3-4 тижні після інфікування, присутні в крові протягом всієї хвороби, а також протягом деякого часу після одужання.

Покази до призначення аналізу

Аналіз зазвичай призначається гінекологами або урологами в процесі діагностики захворювань, що передаються статевим шляхом. Також обстеження на наявність бактерії проходять вагітні в рамках планового обстеження на TORCH-інфекції - хвороби матері, здатні нашкодити дитині. Аналіз може призначатися неонатологом або інфекціоністом.

Показами до призначення обстеження в гінекології служать:

  • вагітність або її планування;
  • патології, які можуть бути наслідком хламідіозу (позаматкова вагітність, безпліддя);
  • симптоми хламідіозу (виділення, болі внизу живота, свербіж і печіння статевих органів).

Показом у урології є наявність симптомів хламідіозу:

  • печіння при сечовипусканні;
  • болі і свербежу;
  • виділень з уретри.

Неонатолог призначає аналіз новонародженим, у матерів яких був діагностований хламідіоз.

Незахищений статевий контакт - також привід для того, щоб пройти обстеження.

Інтерпретація результатів

Аналіз позитивний, якщо результат склав 1,1 і більше - це означає, що в найближчі кілька місяців людина хворіла хламідіозом. Результат менше, ніж 0,9 говорить про те, що антитіл класу G в організмі немає (людина або здорова, або тільки недавно заразилася, а антитіла ще не виробилися). Проміжні значення - це сумнівний результат, що потребує повторної здачі аналізу.

Підготовка до обстеження: в обов'язкову підготовку перед обстеженням немає необхідності.

Матеріал для аналізу: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Термін готовності: 2 робочих дні.